A A A

Kultowa konsola trafi do pierwszych wspierających

3 czerwca 2020, 09:30
Atari w czerwcu rozpocznie wysyłkę odnowionej wersji konsoli do gier VCS.
Kultowa konsola trafi do pierwszych wspierających

Konsola retro coraz bliżej

Urządzenie sprzedawane w cenie 390 dolarów ma być czymś więcej niż zwykłą konsolą do gier w stylu retro. Gdy po raz pierwszy zaprezentowano ten pomysł w 2017 r., spotkał się on z dużym zainteresowaniem i wywołał wiele emocji. To sprawiło, że inicjatywę wsparło na platformie crowdfundingowej Indiegogo 11 597 osób. Realizacja pomysłu zajęła jednak znacznie więcej czasu, niż się spodziewano.

W najnowszej aktualizacji statusu projektu firma Atari poinformowała, że ostatnie opóźnienie spowodowane było koniecznością dodatkowej przeróbki niektórych części z tworzywa sztucznego. Teraz ogłosiła, że do 500 pierwszych wspierających odnowiona wersja klasycznej konsoli trafi w połowie czerwca br.

To jednak oznacza, że do pozostałych 11 tys. wspierających sprzęt nie trafi w czerwcu, lecz dopiero w kolejnych miesiącach.

 

Konsola w testach

Firma ogłosiła również, że w ostatnich tygodniach wysłała szereg testowych konsoli do początkujących i zaawansowanych graczy. Dzięki temu Atari chce sprawdzić, z jakim przyjęciem spotka się VCS. Na razie informacje zwrotne są pozytywne.

Testerzy wypróbowali dzięki konsoli asortyment klasycznych gier Atari, aplikację Antstream (czyli platformę streamingu retrogier), usługę przesyłania strumieniowego Netflix i Disney Plus. Niektórzy nawet podłączyli swoje klawiatury USB i przetestowali unikalny tryb PC Atari (wcześniej znany jako PC Sandbox Mode), uruchamiając system Windows i grając w ulubione gry komputerowe na dużym ekranie.

fot. VanDulti – Pixabay


Dominika Gorgosz
Tagi: Atari
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nowe funkcje Teams
9 lipca 2020
Użytkownicy wkrótce będą mogli skorzystać z wielu udoskonaleń platformy komunikacyjnej.


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto