A A A

LG - zakrzywiony telewizor o przekątnej 105 cali

19 grudnia 2013, 12:34
LG - zakrzywiony telewizor o przekątnej 105 cali

Firma LG poinformowała, że w trakcie targów CES w Las Vegas przedstawi pierwszy na świecie zakrzywiony telewizor Ultra HD przekątnej 105 cali.

Model 105UB9 ma format ekranu 21:9 i jest to największy na świecie zakrzywiony telewizor UHD świata. Ma on rozdzielczość na poziomie 5120 pikseli na 2160 pikseli. LG zapewnia, że pomimo takich rozmiarów - obraz, kolory i podświetlenie będą "reprezentować najwyższą półkę". Co więcej, Koreańczycy mieli znaleźć sposób na wyprodukowanie panelu Ultra HD tak innowacyjnego, że sprawdza się on także w zakrzywionym modelu telewizora. Wcześniej do produkcji zakrzywionych telewizorów wykorzystywano technologię OLED.

Nie trzeba było długo czekać na reakcję Samsunga - który zapowiedział (a raczej obiecał), że oni także zaprezentują w Las Vegas podobny produkt.


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto