A A A

LG Music Flow dotrze do Europy

23 stycznia 2015, 08:00
LG zaprezentowało nową serię urządzeń Music Flow. W skład linii wchodzą produkty z modułem WiFi, tj. dwie listwy głośnikowe (modele HS9 i HS7) oraz przenośny głośnik Wi-Fi (H4 Portable). Ponadto, firma zaprezentuje głośnik Music Flow Bluetooth (model P7) oraz trzy nowe soundbary (LAS550, LAS450 i LAS350).
LG Music Flow dotrze do Europy

Głośnik Wi-Fi (model H4 Portable) oraz soundbary HS9 oraz HS7 współpracują z dowolnym inteligentnym urządzeniem podłączonym do tej samej sieci Wi-Fi. W momencie, gdy użytkownik znajdzie się w zasięgu tej sieci może przechodzić z pomieszczenia do pomieszczenia nie przerywając odtwarzania muzyki ze smartfona lub tabletu. Ma także stały dostęp do muzyki oraz serwisów internetowych i plików muzycznych zapisanych na innych urządzeniach sparowanych z systemem. Ponadto, w razie potrzeby głośnik można przenieść do innego pokoju tak, aby współpracował z soundbarami.

Urządzenia z serii Music Flow są wyposażone w funkcję Range-of-FlowTM, która pozwala na automatyczne odtwarzanie muzyki z urządzeń mobilnych. Oznacza to, że nie trzeba już korzystać z tagów NFC - wystarczy zbliżyć smartfon bądź tablet na odległość ok. 30 cm do głośnika, a odtwarzana muzyka zostanie automatycznie przesyłana do jego membrany.
Dodatkowo, użytkownik nie musi korzystać tylko z zasobów własnej domowej biblioteki, gdyż system LG umożliwia także przesyłanie muzyki strumieniowo oferowanej przez takie serwisy jak Spotify, Deezer, Napster, czy TuneIn. Urządzenia Music Flow są też jednymi z pierwszych tego typu sprzętów wyposażonych w funkcję Google Cast Ready. By z niej skorzystać i rozpocząć odtwarzanie muzyki w głośniku LG, wystarczy dotknąć odpowiedni przycisk w aplikacji mobilnej (dostępnej na Android i iOS) lub internetowej. Funkcja ta będzie dostępna po oficjalnym wprowadzeniu systemu na rynek europejski.

Każde z urządzeń LG Music Flow może działać oddzielnie lub współpracować z innymi elementami systemu. Para głośników H4 Portable może odtwarzać muzykę jednocześnie z soundbarem tworząc za pomocą sieci Wi-Fi system dźwięku przestrzennego. Takie rozwiązanie doskonale sprawdzi się podczas seansów filmowych. Każdy głośnik podłączony w ten sposób można oddzielnie skonfigurować w zależności od jego położenia i odległości od odbiorcy.

Wśród dostępnych udogodnień, na szczególną uwagę zasługuje także funkcja LG HomeChatTM, która pozwala na sterowanie urządzeniami za pomocą wiadomości tekstowych wysyłanych z aplikacji zainstalowanej na smartfonie lub tablecie. Dzięki niej użytkownicy mogą wysyłać do swojego systemu LG Music Flow wiadomości tekstowe z prostymi poleceniami, takimi jak „odtwórz piosenki na imprezę" lub „za godzinę wyłącz muzykę". HomeChat pozwala także na ustawianie alarmów i przypomnień, dzięki urządzenia z serii LG Music Flow mogą pełnić funkcję osobistego asystenta.

H4 Portable jest pierwszym bezprzewodowym głośnikiem firmy LG z wbudowanym akumulatorem, pozwalającym na swobodne przenoszenie urządzenia między pomieszczeniami. W skład serii Music Flow Wi-Fi wchodzą też dwa soundbary, które odtwarzają mocny dźwięk o bogatym, pełnym brzmieniu. Listwa HS9 odtwarza dźwięk w systemie 7.1 o łącznej mocy 700W, dzięki czemu pozwala uzyskać doskonałe przestrzenne efekty dźwiękowe. Ponadto, soundbar wyposażono w przetwornik analogowo-cyfrowy Hi-Fi, co dodatkowo wzmacnia jego brzmienie.

Podczas InnoFest 2015 firma LG zaprezentuje także głośnik Music Flow Bluetooth. Model P7 został wyposażony w funkcje Auto Music Play oraz Multi Point, dzięki którym można bezproblemowo podłączyć jednocześnie nawet trzy urządzenia Bluetooth. Dodatkowo, korzystając z opcji TV Sound Sync, głośnik może odtwarzać dźwięk prosto z kompatybilnego telewizora LG. Użytkownik może także sparować głośniki P7, a następnie wykorzystując funkcję Dual
Play połączyć z telewizorem lub smartfonem.


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto