A A A

LG OLED TV w przedsprzedaży

1 maja 2013, 07:00
LG OLED TV w przedsprzedaży

LG Electronics rozpoczął przedsprzedaż 55-calowych telewizorów OLED TV (Model 55 EA9800) z zakrzywionym ekranem. Oferta na razie dotyczy tylko Korei Południowej.

1400 sklepów LG w Korei Płd. rozpoczyna przyjmowanie zamówień na nowy model telewizora, oferowany w cenie 15 mln KRW (w przybliżeniu 13 500 dolarów). Tym samym LG Electronics jest pierwszym i jedynym producentem, który wprowadził na rynek koreański telewizor OLED z zakrzywionym ekranem.

Nowy model EA9800 jest pierwszym telewizorem wyposażonym w zakrzywiony ekran, zapewniający w domowych warunkach wrażenia podobne do tych, znanych z kina IMAX. W wyniku prac badawczych trwających przeszło pięć lat, opracowano optymalne zakrzywienie ekranu, które sprawia, że wszystkie punkty powierzchni wyświetlacza są jednakowo oddalone od oczu widza. Dzięki temu, unika się zniekształceń na brzegach ekranu czy zacierania się szczegółów. --

Telewizor ma tylko 4,3 milimetra grubości i waży niespełna 17 kilogramów, a dzięki opatentowanej technologii WRGB wyświetla żywy i realistyczny obraz. System z czterema subpiskelami zawiera dodatkowy, biały subpiksel współpracujący z konwencjonalnymi subpikselami (czerwonym, niebieskim i zielonym), co pozwala na uzyskanie wiernego odwzorowania barw. Ponadto, stosowana przez LG funkcja korekcji kolorów Color Refiner poprawia odwzorowanie tonalne, umożliwiając uzyskanie bardziej naturalnych barw. Telewizor OLED z zakrzywionym ekranem cechuje się nieskończonym współczynnikiem kontrastu, zapewniającym optymalny kontrast niezależnie od oświetlenia zewnętrznego czy kąta widzenia.

OLED z zakrzywionym ekranem wyposażony jest w cienkie głośniki, które wbudowane są w przezroczystą podstawę, dzięki czemu nie zaburzają designu urządzenia. Na początku roku telewizor LG OLED z zakrzywionym ekranem zdobył prestiżowy tytuł "red dot: best of the best".

Informacje o datach wprowadzania do sprzedaży oraz cenach na innych rynkach niż południowokoreański zostaną podane w najbliższych miesiącach.


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (1)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
avatar
3en
18 sierpnia 2013, 23:32
Pewnie lada moment pojawią się i u nas. Chętnie obejrzał bym i pomacał taki sprzęt LG w sklepie... Ostatnio czytałem że opracowało nową technologię produkcji oled. :) [quote]Białe diody OLED (organiczne LED) wykonuje się z wielu warstw emitujących różnokolorowe światło, które wspólnie świecą na biało. Jednakże, przewidzenie dokładnej barwy światła białych OLED-ów jest niemożliwe i producenci muszą dążyć do optymalnego rezultatu metodą prób i błędów. Teraz pomoże im w tym metoda projektowania diod OLED pozwalająca uzyskać pożądaną barwę z wysoką precyzją. Opracowali ją badacze z Politechniki w Eindhoven, Philips Research, Politechniki w Dreźnie i innych placówek. [/quote]
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto