A A A

LG uruchamia platformę gier na telewizory Smart TV

29 sierpnia 2012, 15:17
LG uruchamia platformę gier na telewizory Smart TV

Firma LG Electronics (LG) zapowiedziała uruchomienie nowego portalu gier na platformie Smart TV o nazwie „Game World”. LG przewiduje nadejście nowej epoki gier 3D pobieranych z Internetu, dlatego otwiera serwis Game World kompatybilny z telewizorami CINEMA 3D Smart TV.

Zaletami portalu są intuicyjny interfejs i łatwe w obsłudze narzędzia do wyszukiwania, kupowania i uruchamiania gier — zarówno w 2D, jak i w 3D. Wiele z dostępnych tytułów będzie można obsługiwać za pomocą pilota LG Magic Remote lub dowolnego kontrolera gier (tzw. gamepada).

- Game World to doskonałe źródło gier, w którym każdy użytkownik i entuzjasta trójwymiarowej rozrywki znajdzie coś dla siebie. Zamierzamy udostępnić wiele popularnych tytułów, a także gry stworzone specjalnie z myślą o telewizorach LG CINEMA 3D Smart TV. Serwis pozwoli na maksymalne wykorzystanie możliwości telewizorów Cinema 3D od LG, wyznaczając nowe standardy w dziedzinie gier 3D oraz rozszerzając rynek – powiedział Havis Kwon, prezes i dyrektor generalny firmy LG Home Entertainment.

Uproszczony interfejs rozpoczyna się od menu głównego, w którym dostępny jest pasek z czterema kategoriami (Featured, Top Chart, New i Genre), pozwalającymi na szybkie dotarcie do pożądanych treści. Kategoria Featured zawiera atrakcyjne tytuły, w tym gry polecane przez LG. Sekcja Top Chart obejmuje gry najbardziej popularne wśród użytkowników (zarówno płatne, jak i darmowe).

W kategorii New znajduje się lista najnowszych tytułów udostępnionych w portalu Game World, natomiast sekcja Genre umożliwia przejście do następujących gatunków gier: akcji, przygodowych, zręcznościowych, puzzle, RPG, „strzelanek”, symulacji oraz gier sportowych i strategicznych.

Menu główne serwisu Game World zawiera również samouczek z instrukcjami grania przy użyciu pilota Magic Remote lub gamepada. Sekcja My Games („Moje gry”) pozwala użytkownikom przejść do wszystkich zakupionych dotychczas tytułów i wyświetlić listę najczęściej uruchamianych gier. Tytuły dostępne w serwisie Game World będą obejmować gry dla całej rodziny, w większości kompatybilne z funkcjami obsługi gestów i ruchu w pilocie LG Magic Remote oraz umożliwiające granie w 3D.

Globalna premiera portalu Game World odbędzie się we wrześniu.


Jakub Płaza / Informacja Prasowe
jakub.plaza@firma.interia.pl
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
6G według Samsunga
16 lipca 2020
Koreański producent elektroniki ma własną wizję sieci łączności kolejnej generacji.
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto