A A A

LG wprowadza monitor 3D bez okularów

6 grudnia 2011, 11:56
LG wprowadza monitor 3D bez okularów

Firma LG Electronics wprowadza monitor, na którym trójwymiarowe efekty można podziwiać bez potrzeby zakładania specjalnych okularów 3D - Model DX2500.

Nowy 25-calowy monitor LG oprócz bezokularowej technologii został wyposażony także w funkcję śledzenie gałek ocznych oraz pozycji głowy użytkownika. Funkcja ta jest realizowana za pośrednictwem kamery zintegrowanej z monitorem. Wykrywa ona zmiany położenia gałek ocznych i pozycji głowy użytkownika w czasie rzeczywistym. Dzięki zebranym informacjom monitor oblicza kąt i miejsce przebywania widza, a następnie dostosowuje parametry wyświetlanego obrazu do optymalnej jakości efektu 3D. Jak zapewnia producent, rozwiązanie to zapewnia widzom większą swobodę i znacząco wyższy komfort podczas oglądania multimediów.

Dodatkowo zastosowana w monitorze funkcja konwersji 2D na 3D sprawia, że użytkownicy monitora DX2500 za pomocą jednego kliknięcia myszki, mogą bez ograniczeń odtwarzać trójwymiarowe treści, takie jak filmy, zdjęcia i gry.

Monitor DX2500 jest już dostępny w Korei, do sprzedaży globalnej trafi na początku 2012 r.


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto