A A A

Laboratorium Google bierze się za blockchain

21 stycznia 2022, 15:10
Nowy zespół ma pracować nad coraz popularniejszym łańcuchem bloków, stosowanym w sektorze kryptograficznym.
Laboratorium Google bierze się za blockchain

Prace badawcze Google Labs

Właściciel najpopularniejszej wyszukiwarki chce dokładniej poznać blockchain. W tym celu w swoim inkubatorze Google Labs (Laboratorium Google) powołał specjalny zespół, który będzie badał zasady rozproszonego przetwarzania i przechowywania danych. Szefem nowej komórki ma być Shivakumar Venkataraman, wiceprezes ds. inżynierii w firmie.

 

Mniejszy, ale prężny

Blockchain to architektura przechowywania informacji wspierająca wydobywanie kryptowalut. Pozwala na gromadzenie we wspólnym systemie informacji, które każdy może zobaczyć, ale nikt nie może ich modyfikować.

Według informacji Bloomberga główne zadanie nowego zespołu powołanego w Google Labs, który jest mniejszy niż inne działające w nim zespoły, to właśnie praca nad rozwijającymi się technologiami przetwarzania rozproszonego i przechowywania danych.

Google Labs to należący do Google'a inkubator utworzony w celu eksplorowania nowych obszarów technologicznych, testowania pomysłów i rozwijania projektów.

fot. Mizter_X94 – Pixabay


Barbara Blaczkowska
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto