A A A

Ładowarka bezprzewodowa Microsoft

23 marca 2016, 07:20
Uwolnienie się od ładowarki i kabla jeszcze parę lat temu wydawało się nieosiągalne. Teraz jest zarówno łatwe w użyciu i przystępne cenowo. Mowa o ładowarkach bezprzewodowych korzystających z indukcji magnetycznej.
Ładowarka bezprzewodowa Microsoft

Ładowarka Microsoft DT-904 to połączenie nowoczesnego designu z bogatą paletą funkcji dodatkowych, które sprawiają, że korzystanie z telefonów serii Lumia zgodnych ze standardem Bluetooth Low Energy staje się przyjemniejsze. Użytkownik może zaprogramować urządzenie, poprzez aplikację w smartfonie, dopasowując jego działanie do własnych preferencji. Na przykład ładowarka zacznie pulsować łagodnym światłem, gdy telefon będzie miał niski poziom baterii. Urządzenie można też skonfigurować w taki sposób, aby emitowało różne sygnały świetlne w przypadku nadchodzących połączeń i wiadomości. Ustawienia pozwalają również na zmianę intensywności światła bądź jego całkowite wyłączenie, a także na aktywowanie trybu nocnego, który sprawi, że ładowarka nie będzie wysyłać powiadomień.

DT-904 jest zgodna jest ze standardem Qi, co oznacza, że działa z wieloma różnymi urządzeniami i można ją zasilać z gniazda USB. Niewielkie wymiary i płaska budowa (zaledwie 8,9 mm grubość, 159 mm wysokości i 76 mm szerokości) sprawiają, że łatwo zmieści się do torby lub kieszeni, dzięki czemu zawsze można ją mieć przy sobie.

Ładowarki bezprzewodowe wnoszą nową jakość do aranżacji przestrzeni. Pozbycie się mało estetycznego kabla w połączeniu z płaskim polem ładowania otwiera zupełnie nowe możliwości w zakresie zastosowania. Warto tu wspomnieć między innymi o producentach mebli, którzy wkomponowują zdalne zasilacze w takie przedmioty, jak lampy i stoliki nocne. Po ładowarki bezprzewodowe sięgają również producenci samochodów, którzy stawiają na elegancję i funkcjonalność idące w parze z brakiem kabli w kokpicie. Możliwość zdalnego podładowania smartfona coraz częściej dostępna jest także w miejscach publicznych, takich jak kawiarnie, lotniska czy hotele.

Nie trzeba od razu kupować nowego mebla lub samochodu, ani meldować się w hotelu, aby skorzystać z dobrodziejstw bezprzewodowego ładowania. Microsoft stawia na rozwiązania, które są poręczne i które dzięki nowoczesnej konstrukcji wpasują się w każdą przestrzeń - w biurze czy domu.


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Ocena:
Oceń:
Komentarze (2)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
ptrick
ptrick
23 marca 2016, 16:33
Jest bezprzewodowa, ponieważ indukcyjnie ładuje telefon. Czy tak ciężko zrozumieć takie proste kwestie?
avatar
~Anonim
23 marca 2016, 11:20
Witam! Chyba opisywana ładowarka nie jest tak całkiem bezprzewodowa? :oczy: Na zdjęciu widać ładowarkę i przewód. Dokładnie - białe urządzenie z białym przewodem ;) .
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto