A A A

Lanberg - niedrogi router z dużymi możliwościami

28 lutego 2019, 10:00
Wraz z podwyższeniem transferu danych wzrastają również oczekiwania względem routerów. Firma Lanberg dzięki modelowi AC1750 stara się wyjść naprzeciw oczekiwaniom użytkowników.
Lanberg - niedrogi router z dużymi możliwościami

W portfolio marki zagościł router AC1750 (RO-175GE), który według producenta ma sprostać oczekiwaniom wymagających ISP zakresu biznesu, trafiając także w zapotrzebowania domowych odbiorców. Urządzenie pozwala na dwupasmowy transfer łącznie nawet do 1750 Mbps. Na standardowym paśmie 2.4 GHz można oczekiwać przepustowości na poziomie do 450 Mbps. Bardziej wymagające aplikacje skorzystają z pasma 5 GHz, uzyskującego przepustowość do 1300 Mbps.

Automatyczna zmiana częstotliwości

Zastosowanie kilku anten odbiorczo-nadawczych MIMO pozwala na zwiększenie możliwości sieci, a automatyczne przełączanie szerokości pasma ma gwarantować stabilność transmisji. Gdy w pobliżu funkcjonuje wiele sieci Wi-Fi, mogą one wpływać na siebie niekorzystnie. Dlatego router automatycznie zmieni częstotliwość z 40 MHz na 20 MHz, unikając tak wzmożonej retransmisji. Urządzenie bazuje na technologii Beamforming, która tworzy wiązki danych i nakierowuje je na urządzenia odbierające. Do dyspozycji mamy również sprzętowy NAT zapewniający błyskawiczne i pozbawione opóźnień połączenia.

Wiele opcji konfiguracji

Router Lanberg AC1750 umożliwia stworzenie czterech dodatkowych sieci bezprzewodowych dzięki funkcji gościa. Każda z nich może należeć do innego VLAN, co umożliwia podłączenie np. dekodera telewizyjnego. Z drugiej strony, łatwy w obsłudze harmonogram pozwala na dokładne ustalenie czasu działania Wi-Fi i tworzenie szczegółowych reguł, zwiększając poziom ochrony. Konfiguracja zawiera także wiele innych opcji od trybu rodzicielskiego po dostosowanie filtrowania dostępu według (dwupoziomowy panel) preferencji administratora.

Cena za router Lanberg AC1750 oscyluje w granicach 215 zł.


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Tylko dla pełnoletnich
21 września 2020
Grupa aktywistów wzywa koncerny Google i Facebook aby nie emitowały reklam przeznaczonych dla dzieci.


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto