A A A

Laptop dla graczy maniaków

4 listopada 2008, 10:30
Laptop dla graczy maniaków

Alienware to firma znana z produkcji komputerów bezkompromisowych zarówno pod względem wydajności użytych podzespołów, jak i wzornictwa obudów. W ofercie firmy pojawił się M17, laptop, którego parametry powinny wystarczyć najbardziej wymagającym graczom.

W topowej wersji M17 wyposażony jest w 17-calowy ekran o rozdzielczości 1920x1200 pikseli, co oczywiście w zupełności wystarczy do komfortowego oglądania filmów HD w pełnej rozdzielczości. Centralną jednostką obliczeniową M17 jest procesor Intel Core 2 Quad Extreme QX9300, wspomagany przez 4 GB szybkiej pamięci DDR3 i 2 karty graficzne Radeon HD 3870 pracujące w trybie CrossfireX.

Nowe gry potrafią zająć sporo przestrzeni na dysku twardym, ale posiadacz M17 nie musi się martwić o brak miejsca. Dane zapisywane są na dwóch półterabajtowych (512 GB) dyskach twardych pracujących w macierzy RAID 0, co podnosi sumaryczną wydajność podsystemu dyskowego. Dodatkowo laptop wyposażony jest w napęd Blu-ray.

Oczywiście nie mogło zabraknąć "standardowego" wyposażenia, tj. interfejsu bezprzewodowego współpracującego ze wszystkimi wersjami sieci WiFi (802.11 a/b/g/n), złącza Gigabit Ethernet, dwóch wbudowanych głośników wspomaganych przez subwoofer, czytnika kart pamięci obsługującego siedem różnych typów kart, trzech złączy USB oraz złącza eSATA.

Ceny notebooka Alienware M17 zaczynają się od kwoty stanowiącej równowartość 1400 dolarów, jednak nie będzie to model z ekranem full HD, tylko matrycą 1440x900 pikseli, procesorem z dwoma rdzeniami – Intel Core 2 Duo. Nagrywarka Blu-ray ustąpi miejsca nagrywarce DVD, a podsystem graficzny będzie odchudzony o jedną kartę Radeon HD 3870. Topowa wersja o superwydajnej konfiguracji jest dostępna za równowartość 4200 dolarów.

Źródło: TechConnect, Alienware


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto