A A A

Laptop z dwoma monitorami

22 grudnia 2008, 14:06
Koncern Lenovo ujawnił pełną specyfikację pierwszego na świecie laptopa z dwoma monitorami LCD modelu ThinkPad W700ds, którego rynkowa premiera odbędzie się w styczniu 2009 roku.
Laptop z dwoma monitorami

Patrząc na składniki, z jakich złożony jest Lenovo ThinkPad W700ds, wydaje się, że określenie „stacja robocza” jest w przypadku tego właśnie modelu jak najbardziej na miejscu. Mocy obliczeniowej dostarcza czterordzeniowy układ Intel Core 2 Quad (nie podano dokładnie, które wersje tych chipów będą oferowane w W700ds). Za generowanie grafiki odpowiada przeznaczony do zastosowań profesjonalnych układ Nvidia Quadro FX 3700M. Pamięci RAM nie powinno zabraknąć, nawet w przypadku wykorzystywania tego laptopa do najbardziej zasobożernych zadań. Jej pojemność ma wynosić aż 8 GB. Użytkownicy tego laptopa nie będą narzekać także na brak miejsca na zapisywane dane, a to za sprawą podsystemu dyskowego składającego się z dysków SSD i tradycyjnych HDD o łącznej pojemności sięgającej terabajta (dokładnie 960 GB).

Podstawowy ekran – 17-calowy panel LCD – ma się charakteryzować najwyższą jasnością w tej klasie urządzeń i oferować rozdzielczość (1920x1200 pikseli), wystarczającą np. do obróbki wideo HD w pełnym wymiarze. Z kolei wysuwany z bocznej krawędzi podstawowego panelu dodatkowy 10,6-calowy panel LCD dysponuje rozdzielczością WXGA (1280x768). O przeznaczeniu tego komputera przede wszystkim do prac związanych z grafiką może świadczyć wbudowanie – obok touchpada – tabletu WACOM.

Każdy, kto chciałby stać się posiadaczem tej maszyny, powinien dysponować odpowiednią gotówką oraz… muskulaturą. Nowy „przenośny” komputer Lenovo waży ok. 5 kg, a ceny zaczynają się od 3600 dolarów.

Źródło: Engadget


Tagi: sprzęt
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Hulajnogi pod kontrolą
18 września 2020
Władze Lublina regulują zasady korzystania z urządzeń transportu osobistego.


Twiddlesum – jedyny taki kalkulator
17 września 2020
Twiddlesum łączy sposób wykonywania działań charakterystyczny dla pierwszych liczydeł – abakusów – z nowoczesną, komputerową techniką.
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto