A A A

Laptop z dwoma monitorami

22 grudnia 2008, 14:06
Koncern Lenovo ujawnił pełną specyfikację pierwszego na świecie laptopa z dwoma monitorami LCD modelu ThinkPad W700ds, którego rynkowa premiera odbędzie się w styczniu 2009 roku.
Laptop z dwoma monitorami

Patrząc na składniki, z jakich złożony jest Lenovo ThinkPad W700ds, wydaje się, że określenie „stacja robocza” jest w przypadku tego właśnie modelu jak najbardziej na miejscu. Mocy obliczeniowej dostarcza czterordzeniowy układ Intel Core 2 Quad (nie podano dokładnie, które wersje tych chipów będą oferowane w W700ds). Za generowanie grafiki odpowiada przeznaczony do zastosowań profesjonalnych układ Nvidia Quadro FX 3700M. Pamięci RAM nie powinno zabraknąć, nawet w przypadku wykorzystywania tego laptopa do najbardziej zasobożernych zadań. Jej pojemność ma wynosić aż 8 GB. Użytkownicy tego laptopa nie będą narzekać także na brak miejsca na zapisywane dane, a to za sprawą podsystemu dyskowego składającego się z dysków SSD i tradycyjnych HDD o łącznej pojemności sięgającej terabajta (dokładnie 960 GB).

Podstawowy ekran – 17-calowy panel LCD – ma się charakteryzować najwyższą jasnością w tej klasie urządzeń i oferować rozdzielczość (1920x1200 pikseli), wystarczającą np. do obróbki wideo HD w pełnym wymiarze. Z kolei wysuwany z bocznej krawędzi podstawowego panelu dodatkowy 10,6-calowy panel LCD dysponuje rozdzielczością WXGA (1280x768). O przeznaczeniu tego komputera przede wszystkim do prac związanych z grafiką może świadczyć wbudowanie – obok touchpada – tabletu WACOM.

Każdy, kto chciałby stać się posiadaczem tej maszyny, powinien dysponować odpowiednią gotówką oraz… muskulaturą. Nowy „przenośny” komputer Lenovo waży ok. 5 kg, a ceny zaczynają się od 3600 dolarów.

Źródło: Engadget


Tagi: sprzęt
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Instagramowicze nabrali się na Bali
19 lutego 2020
Użytkowniczka Instagrama nabrała swoich followersów. Sesja zdjęciowa, którą opublikowała, wyglądała jak robiona na Bali...
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto