A A A

Laptopy z programu OLCP także w Europie?

7 stycznia 2008, 13:04

Nie jest wykluczone, że laptopy fundacji One Laptop Per Child (OLPC) będzie można kupić także w Europie. Wprowadzenie sprawdzonego w Ameryce Północnej programu "Give One, Get One" (G1G1) pozwoli Europejczykom na sponsorowanie zakupu notebooków dla dzieci w krajach się rozwijających.
W ramach G1G1 osoba sponsorująca za 400 dolarów dokonuje zakupu dwóch laptopów XO – koszt jednego szacuje się na 188 dolarów. Jeden trafia do sponsora, a drugi do potrzebującej młodzieży i dzieci.
Jak powiedział Walter Bender, prezes OLPC, fundacja musi jeszcze uzyskać certyfikaty potrzebne do sprzedaży urządzeń na obszarze Starego Kontynentu.
W ramach programu G1G1, w USA i Kanadzie do nabywców trafiło dotychczas około 50 tys. laptopów OX, a kolejne zamówienia cały czas spływają do fundacji. Zebrane fundusze pozwoliły na zakup około 150 tys. komputerów dla potrzebujących.

XO
Laptop XO-1

Źródło: PC World


Maciej Płochocki PCF
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto