A A A

LastPass wkrótce przestanie być darmowy

17 lutego 2021, 13:00
Opłaty sprawią, że użytkownicy stracą dostęp do niektórych opcji.
LastPass wkrótce przestanie być darmowy

Tylko za opłatą

LastPass to popularny, darmowy menedżer haseł. Jego autorzy uznali jednak, że najwyższy czas wprowadzić opłaty za korzystanie z niego. Osoby, które nie zdecydują się uiszczać abonamentu, muszą liczyć się z tym, że od 16 marca natrafią na nowe ograniczenia. Mogą okazać się nieco uciążliwe.

 

Komputer lub telefon

Korzystanie z LastPass bez opłat wciąż będzie oczywiście możliwe, ograniczenia będą jednak dotyczyć typów urządzeń, na których możemy go uruchomić. Producent nie planuje limitów ilościowych, ale użytkownik darmowego konta będzie musiał określić, czy chce używać go na komputerach, czy też na smartfonach/tabletach.

To póki co jedyne ograniczenie, jakie zostanie nałożone na niepłacące osoby. Z drugiej strony jest ono dość dotkliwe w czasach, gdy najczęściej pracuje się z kilkoma urządzeniami. Abonament nie będzie na szczęście wysoki. Opłaty mają wynieść 2,90 euro miesięcznie.

fot. LastPass


Krzysztof Kempski
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualnościAlexa zamilkła w Europie
23 stycznia 2022
Usługa wirtualnego asystenta Amazona nieaktywna w Wielkiej Brytanii i na kontynencie europejskim.

Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto