A A A

Latarnie na komórkę

23 lutego 2009, 15:19
Na dość niezwykły i oryginalny pomysł wpadły władze mniejszych miejscowości w Niemczech. Na bocznych ulicach, które są mniej uczęszczane przez obywateli, oświetlenie jest zapalane na żądanie przechodnia. Jednak aby zrobiło się jasno, trzeba mieć przy sobie telefon komórkowy.
Latarnie na komórkę

Mechanizm jest prosty – wchodząc w ciemną ulicę, należy zadzwonić pod wskazany przez władze miasta numer. Latarnie uruchamiają się na 15 minut i ponownie gasną. Skąd ten pomysł? Chodzi przede wszystkim o oszczędność energii. Jak podają władze, w niektórych miasteczkach udało się w ten sposób zatrzymać w kasie miasta około 4 tys. euro. Mieszkańcy obawiają się jednak wzrostu przestępczości, sprzeciwiają się także opłatom za połączenie. W regionach Dörentrup i Lemgo włączenie latarni kosztuje przechodnia 3,5 euro.

Źródło: Shortnews.de


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto