A A A

Lenovo na Mobile World Congress 2018

26 lutego 2018, 12:10
Na Mobile World Congress 2018 firma Lenovo zaprezentowała techniczne innowacje na rok 2018 będące efektem intensywnych prac nad rozwojem rozszerzonej inteligencji (Augmented Intelligence).
Lenovo na Mobile World Congress 2018

Na MWC Lenovo zaprezentuje modele Yoga 730 (w wersji 13- i 15-calowej) oraz 14-calowy Yoga 530 - z rodziny laptopów "2 w 1" dla mobilnych użytkowników. Nowe notebooki z Windows 10 wyróżniają się nowoczesnym wzornictwem, wydajnością laptopa i mobilnością tabletu. Nowy model Yoga 730 wykorzystuje sztuczną inteligencję, umożliwiając obsługę bez używania rąk. Wbudowane usługi Cortana i Alexa rozpoznają polecenia głosowe z drugiego końca pokoju.

Chromebooki "2 w 1" Lenovo 500e i 300e oraz model 100e to nowe propozycje Lenovo dla segmentu edukacji. Chromebook 300e wyróżnia się konstrukcją odporną na zalania i upuszczenia, a także technologią Lenovo Enhanced Touch, która umożliwia interakcję z ekranem przy użyciu zwykłych przedmiotów. Chromebook 500e oferuje pióro cyfrowe EMR do pisania i szkicowania z innowacyjnymi algorytmami Google, które praktycznie eliminują opóźnienia.

Zapowiedziany na Targach CES 2018 wyświetlacz Lenovo Smart Display umożliwia intuicyjne korzystanie z technologii domowych. Łączy on w sobie funkcje głosowe usługi Google Assistant (funkcja niedostępna w języku polskim) z wyświetlaczem dotykowym o rozdzielczości Full HD i żywych kolorach. Stanowi on centrum dowodzenia urządzeniami inteligentnego domu - od oświetlenia po ogrzewanie, a wystarczy do tego głos lub rzut oka na ekran.

Serwery Lenovo

Lenovo zaprezentowało ofertę wydajnych rozwiązań opartych na serwerach Lenovo ThinkSystem SR650/SR630 i przełącznikach, platformie Red Hat OpenStack oraz kartach sieciowych Mellanox ConnectX-4, które przyspieszają przetwarzanie pakietów danych. Lenovo dołącza ponadto do programu Intel Select Solutions for NFVI i zaoferuje rozwiązanie zoptymalizowane specjalnie pod kątem szyfrowanych i skompresowanych obciążeń NFV. Obejmuje ono Intel QuickAssist Technology (QAT) oraz karty sieciowe Intel XXV710 w serwerach Lenovo SR650/SR630.

Jako firma zajmująca pierwsze miejsce pod względem niezawodności serwerów x86, Lenovo zademonstruje także pierwszą w branży stację bazową gotową do działania w sieci 5G z programową i zwirtualizowaną implementacją jednostek scentralizowanych i rozproszonych (CU/DU). Powstała ona dzięki współpracy z China Mobile.

 


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto