A A A

Lepszy obraz w LCD

10 sierpnia 2007, 15:57
Lepszy obraz w LCD

Każdy z nas używa lub widział ekran LCD w akcji - czy to komputerowy, komórkowy, TV lub PDA. Problem powstaje, kiedy chcemy spojrzeć na niego pod kątem - kolory ulegają przekłamaniu, a kontrast wyraźnie maleje.

Naukowcy Wayne Cheng oraz Chih-Nan Wu z Tajwanu wymyślili wyświetlacz LCD oferujący taką samą jakość obrazu niezależnie od kąta patrzenia. Prototyp ma zainstalowaną obok kamerę podążającą za głową odbiorcy, która dopasowuje kierunek ciekłych kryształów. Kolejnym krokiem w rozwoju nowych paneli LCD jest zminiaturyzowanie kamery aż do przekształcenia jej w sensor podczerwieni śledzący pozycję gałek ocznych widza. Pozwoli to na umieszczenie takich ekranów w urządzeniach przenośnych. Jedyną wadą tej technologii jest to, że system potrafi działać tylko dla jednej osoby. Dla większego grona widzów nie jest to wykonalne. Nowa technika znajdzie zastosowanie w amerykańskich szpitalach, gdzie lekarze dokonują ekspertyz z użyciem LCD.

 

Źródło: Frazpc.pl


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto