A A A

Liczba wolnych IP naprawdę się kończy!

24 stycznia 2011, 10:09
Liczba wolnych IP naprawdę się kończy!

22 listopada informowaliśmy o zagrożeniu związanym z kończeniem się puli wolnych adresów IPv4. W tej chwili został nam już tylko tydzień.

Informacja dotycząca IPv4 wzbudziła wśród was duże zainteresowanie. Temat ten wywołał burzliwą dyskusję na forum PC Formatu – czy naprawdę mamy się czego obawiać? Problem jest w tej chwili bardziej realny niż kiedykolwiek. Według najnowszych doniesień, pula adresów IPv4 wyczerpie się w okolicach 1 lutego 2011 roku. Może to być dużym problemem dla dostawców internetu i usług hostingowych. Międzynarodowa organizacja ICANN wielokrotnie nawoływała ich do rozpoczęcia wprowadzania standardu IPv6, aby uniknąć problemów. W większości przypadków na niewiele się to zdało – pocieszający jest natomiast fakt, że wielkie serwisy (jak np. Google) posiadają wersje przeznaczone do pracy w trybie IPv6.

Informacja o zbliżającym się końcu IPv4 pojawiała się już wielokrotnie. Czy tym razem sprawa jest naprawdę tak poważna na jaką wygląda? Przekonamy się już niedługo. Póki co można sprawdzić, czy nasza sieć jest gotowa do obsługi nowego standardu IP. Aby to zrobić należy wejść na stronę http://test-ipv6.com/.


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Tagi: internet
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualnościAlexa zamilkła w Europie
23 stycznia 2022
Usługa wirtualnego asystenta Amazona nieaktywna w Wielkiej Brytanii i na kontynencie europejskim.

Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto