A A A

Limity w przekazywaniu wiadomości w Messengerze

25 marca 2020, 11:30
Facebook ograniczy liczbę osób, do których można przesłać otrzymaną wiadomość.
Limity w przekazywaniu wiadomości w Messengerze

Jane Manchun Wong, znana z wyszukiwania zmian w kodach aplikacji, odkryła, że Facebook testuje ograniczenie liczby osób, do których będzie można przekazać wiadomość (np. w formie „łańcuszka"). Działanie apki po zmianach pokazała na swoim koncie na Twitterze.

Podobną funkcję znają już użytkownicy WhatsAppa, gdzie wcześniej wprowadzono limit przekazywania otrzymanych wiadomości – można je przesłać zaledwie kilku osobom. Wynikało to ze spamu generowanego przez sztuczne konta i boty. Na Facebooku opcja ta ma być zaimplementowana ze względu na szerzenie tzw. fake newsów, przede wszystkim związanych z sytuacją pandemii z powodu Covid-19.

Zgodnie z tym, co opublikowała Wong, Messenger poinformuje użytkownika o przekroczeniu limitu przekazania wiadomości. Gdy wybierzemy więcej niż 5 użytkowników, na ekranie pojawi się okienko z alertem o zbyt dużej liczbie osób. Ogranicznik przesyłanych wiadomości ma znacząco wpłynąć na zminimalizowanie szerzenia spamu i nieprawdziwych informacji.

Na razie funkcja limitowania wiadomości wciąż jest w fazie testów.

fot. Twitter


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto