A A A

Linkin Park w jakości 4K

17 listopada 2014, 15:50
Samsung oraz operator satelitarny SES zrealizują wspólnie pierwszą na świecie transmisję na żywo z koncertu w jakości Ultra High Definition.
Linkin Park w jakości 4K

Dzięki wspólnym wysiłkom obu firm, możliwe będzie obejrzenie koncertu znanego amerykańskiego zespołu Linkin Park, który odbędzie się już 19 listopada 2014 w berlińskiej hali O2 World, w świetniej jakości UHD.

Linkin Park to jeden z najpopularniejszych zespołów rockowych na świecie. Od ponad dekady kapela nieprzerwanie święci triumfy, zdobywając przy tym nie tylko rzesze wiernych fanów, ale także mnóstwo nagród, w tym Grammy. Przekaz na żywo z ich występu będzie dostępny ekskluzywnie na kanale demo Astra Ultra HD. Transmisja będzie prezentować się świetnie na telewizorach Samsung Curved UHD z 2014, które zagwarantują najlepsze warunki do oglądania tak wyjątkowego wydarzenia.

Wspomniany koncert, nie jest jedyną okazją aby doświadczyć pełni wrażeń rozdzielczości Ultra High Definition na telewizorach Samsung Curved UHD. W maju tego roku dla nabywców telewizorów UHD Samsung udostępniona została pierwsza w Polsce i Europie aplikacja Smart TV umożliwiająca strumieniowanie filmów w tej zachwycającej jakości - Strefa VOD UHD. W aplikacji znajdziemy stale powiększającą się bazę filmów dostępną wyłącznie dla posiadaczy telewizorów UHD Samsung z tego roku. Wśród udostępnionej kolekcji, znajdziemy takie filmy jak "Pożądanie" z Sophie Marceau w roli głównej, skandynawski kryminał "Łowcy głów" czy "Idealne matki" z pięknymi Naomi Watts i Robin Wright na pierwszym planie.

Nie jest to pierwsze tego typu przedsięwzięcie Samsunga. 7 maja 2014 r. przeprowadzono premierową transmisję opery "Nabucco" Giuseppe Verdiego w rozdzielczości Ultra High Definition za pośrednictwem aplikacji Samsung Smart TV, pierwszej aplikacji na świecie umożliwiającej transmisję spektakli operowych. Było to wydarzenie bezprecedensowe, będące pierwszą transmisją w rozdzielczości UHD strumieniowaną za pomocą łącza internetowego na cały świat. Aplikacja Wiener Staatsoper Smart TV to połączenie opracowanej przez Samsung technologii z najwyższej jakości treściami zapewnianymi przez Wiedeńską Operę Państwową, jedną z trzech największych scen operowych w Europie. W bieżącym sezonie zaplanowanych zostało 10 nowych transmisji przedstawień w rozdzielczości Ultra High Definition, między innymi takie klasyczne spektakle operowe jak "Wesele Figara", "Traviata", "Zemsta nietoperza" i "Tannhäuser".

 


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto