A A A

Linksys WAG120N: nowy router z modemem i technologią Wireless-N

6 listopada 2009, 08:42
Linksys WAG120N: nowy router z modemem i technologią Wireless-N

Na rynku dostępny jest router z modemem ADSL Linksys WAG120N, który służy do budowy domowej sieci bezprzewodowej.

Router przeznaczony jest dla osób, które nie są zaawansowane w tematyce komputerowej, ale potrzebują stabilnie działającej sieci z dostępem do internetu. Ma wbudowany modem ADSL2+, dzięki czemu  nadaje się dla użytkowników: Neostrady (TP SA), Szybkiego Internetu (Netia SA), Multimo czy Dialnetu.

 Router sprzedawany jest wraz ze specjalnym oprogramowaniem do instalacji Network Magic. Program ten pomaga podłączyć router do internetu, a następnie automatycznie wykrywa i dodaje wszystkie urządzenia, które mają działać w sieci, jak komputery, dyski, drukarki czy telefony VoIP. Program obsługuje komputery PC oraz Mac.

 Dzięki technologii bezprzewodowej Wireless-N urządzenia działające w sieci nie musza być ze sobą połączone kablem. Przy tym szybkość transferu danych pomiędzy nimi jest dwukrotnie większa, niż miało to miejsce w przypadku routerów w technologii G (jeśli wszystkie produkty działają w standardzie N). Router z modemem WAG120N obsługuje również standardy niższe, jak G oraz B.

 Jeżeli chcemy korzystać z połączenia kablowego, mamy do dyspozycji cztery wbudowane porty Ethernet 10/100. Zapewniają one szybki, niezakłócony przesył danych oraz dostęp wszystkich podłączonych urządzeń do szerokopasmowego internetu. Dzięki temu każdy członek rodziny może z dowolnego komputera w sieci przeglądać ciężkie filmy lub zdjęcia, bez konieczności zapisywania ich na swoim laptopie.

 Urządzenie można powiesić na ścianie, tak aby nie zajmowało miejsca na biurku.

Bezprzewodowy router z modemem Linksys by Cisco Wireless-N WAG120N Home ADSL2+ dostępny jest od listopada 2009 r. u autoryzowanych sprzedawców oraz w sklepach internetowych w cenie 249 zł z VAT.


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto