A A A

Linksys serii X - uniwersalny router dla internetu

16 września 2011, 08:37
Linksys serii X - uniwersalny router dla internetu

Cisco wprowadza hybrydowe routery Linksys serii X, przeznaczone dla osób, które chcą stworzyć bezprzewodową domową sieć i korzystać z technologii Wireless N.

Routery serii X mają wbudowany modem ADSL2+ oraz gniazdo RJ-45. Umożliwia to połączenie z siecią zarówno jeśli korzystamy z internetu z kablówki, jak i od dostawców telefonicznych. Jest to idealne urządzenia dla osób mało zaawansowanych w tematyce IT, które potrzebują uniwersalnego, łatwego w obsłudze rozwiązania.

Po podłączeniu kabla, urządzenie samodzielnie wykrywa, czy internet w nowym mieszkaniu udostępniany jest przez operatora sieci kablowej czy telefonicznej. W tym drugim przypadku router wykorzystuje wbudowany model ADSL2+.

W ofercie Linksys znajdują się dwa modele z nowej serii X: Linksys X2000 oraz Linksys X3000. Pierwszy spełnia wszystkie podstawowe funkcje routera w standardzie Wireless N - służy do budowy bezprzewodowej domowej sieci, surfowania po internecie, przesyłania wiadomości e-mail czy drukowania bezprzewodowego. Drugi model, Linksys X3000 to wersja premium, wzbogacona o port USB Storage Links oraz cztery porty Gigabit Ethernet.

Nowe routery Linksys serii X dostępne są u autoryzowanych sprzedawców oraz w sklepach internetowych.


Tagi: internet
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto