A A A

Linux obsłuży kontroler DualSense

28 grudnia 2020, 16:00
Sony publikuje aktualizację sterowników nowego gamepada.
Linux obsłuży kontroler DualSense

Nie tylko na PlayStation 5

Kontroler dołączany w zestawie do nowej konsoli Sony jest wyposażony w wiele funkcji takich jak adaptacyjne triggery (ich twardość zmienia się i symuluje np. naciśnięcie spustu broni), których nie mają inne pady. Nic więc dziwnego, że wielu graczy chciałoby skorzystać z urządzenia również na innych platformach.

Koncern Sony od początku umożliwił podłączenie pada do PC czy Androida, a teraz, dzięki nowemu sterownikowi, kontroler ma działać także z Linuksem. Do tego oferuje aż dwa tryby podłączenia urządzenia – jest to możliwe zarówno za pośrednictwem kabla USB, jak również bezprzewodowo dzięki Bluetoothowi.

 

Pewne ograniczenia

Sterownik zapewnia działanie czujnika ruchu, diody, optymalizuje zużycie energii czy umożliwia korzystanie z panelu dotykowego. Ma też współpracować dobrze z platformą Steam. Przynajmniej na razie triggery będą jednak pozbawione części swojej funkcjonalności i mają działać jak w standardowych DualShockach. Może kiedyś się to jeszcze zmieni.

fot. Sony


Krzysztof Kempski
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto