A A A

Linux w chmurach - Cloud

3 grudnia 2008, 09:14
Firma Good OS, znana z dostarczania użytkownikom taniego sprzętu ze specjalnie przygotowaną wersją dystrybucji Linuksa gOS, przygotowała nowy system gOS Cloud, który, jak nazwa wskazuje, ma wykorzystywać technologię chmur.
Linux w chmurach - Cloud

gOS Cloud jest systemem operacyjnym, który wykorzystuje model chmur. Jego główną częścią jest przeglądarka – de facto z wyglądu podobna do Google Chrome, a także pasek podobny do tego, jaki można znaleźć w MacOS X. Umieszczone zostały na nim skróty do aplikacji, takich jak m.in. Skype, YouTube czy Google Docs, jednak wszystkie one działają w sieci jako Rich Internet Application.

Cloud działa na podobnej zasadzie do już znanych rozwiązań, jakie w tym roku zaprezentowały firmy Asus i Lenovo na swoich laptopach – jest warstwą oprogramowania, którą można uruchomić przed startem głównego systemu. Oczywiście z Clouda będzie można przejść także do głównego systemu operacyjnego, którym prawdopodobnie będzie Windows XP. Pierwszym komputerem wykorzystującym nowy gOS ma być notebook GIGABYTE z ekranem dotykowym. Zostanie on zaprezentowany już w styczniu 2009 roku.

Źródło: Good OS


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto