A A A

Live Gamer HD - nowe urządzenie firmy AVerMedia skierowane do graczy

11 lipca 2012, 09:24
Live Gamer HD - nowe urządzenie firmy AVerMedia skierowane do graczy

Firma AVerMedia Technologies, Inc. zaprezentowała przeznaczoną dla graczy PC kartę Live Gamer HD pozwalającą na łatwe nagrywanie tego, co dzieje się na ekranie.

Dzięki interfejsowi PCI-Express, filmy z gier są zapisywane w locie i bez błędów. Za pomocą wejścia i wyjścia HDMI/DVI obraz przekazywany jest bezpośrednio i w czasie rzeczywistym. Dodatkowo urządzenie oferuje sprzętową kompresje 1080p HD. Do Live Gamer HD producent dołącza najnowszy zestaw oprogramowania RECentral software – stworzonej przez AVerMedia aplikacji dedykowanej nagrywaniu i strumieniowaniu rozgrywek.

Urządzenie AVerMedia wspiera pełną gamę rozdzielczości oraz pozwala na swobodny przepływ sygnału między kartą graficzną a monitorem. Podczas nagrywania Live Gamer HD działa podobnie jak programy, jednak nie powoduje zmniejszenia liczby wyświetlanych klatek na sekundę, spadku jakości, czy obciążenia CPU, a to wszystko dzięki sprzętowej obróbce zadań. W porównaniu z tradycyjnym sposobem nagrywania, wbudowany kompresor H.264 nie tylko oszczędza zasoby systemowe, ale przede wszystkim pozwala na znaczną oszczędność miejsca na dysku.

Zestaw umożliwia zarówno nagranie samej rozgrywki, jak również dodanie własnego komentarza. Gracze, którzy zechcą na bieżąco dzielić się swoimi dokonaniami, z łatwością skorzystają z opcji RECentral, umożliwiającej strumieniowanie na żywo do serwisu TwitchTV. Co więcej, RECentral pozwala na zachowanie szeregu osobistych ustawień dotyczących zapisu i na łatwe przełączanie między profilami dedykowanymi różnym zadaniom.

Co ciekawe, dedykowany platformie PC, Live Gamer HD może zostać z powodzeniem wykorzystany do nagrywania materiałów z konsol za pomocą złącza HDMI. Wraz z Live Gamer HD, w skład zestawu wchodzi także zestaw kluczowych akcesoriów, takich jak przewód HDMI, kabel DVI/HDMI, przejściówka HDMI/DVI, kabel audio 3,5mm, aplikacja RECentral oraz Hot Button.

Cena urządzenia nie jest jeszcze znana.


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Tagi: sprzęt
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
6G według Samsunga
16 lipca 2020
Koreański producent elektroniki ma własną wizję sieci łączności kolejnej generacji.
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto