A A A

Lumix LX5 - oficjalnie

21 lipca 2010, 09:37
Lumix LX5 - oficjalnie

Zgodnie z zapowiedziami, Panasonic przedstawił długo wyczekiwany model DMC-LX5, następcę DMC-LX3 – aparatu cenionego na całym świecie. Firma skończyła tym samym swój dwuletni okres ciszy w tym segmencie.

Aparaty kompaktowe klasy wyższej, do których należy LX-5, wyróżniają się znakomitą jakością obrazu i kreatywnymi środkami wyrazu. Nowy model w ofercie firmy Panasonic otrzymał nowy, całkowicie przeprojektowany obiektyw, przetwornik CCD oraz układ przetwarzania obrazu, a także szereg innych usprawnień i ulepszeń.

Najnowszy, jasny (F2.0) obiektyw szerokokątny 24 mm LEICA DC VARIO-SUMMICRON minimalizuje zniekształcenia, pozwalając uzyskać realistyczne zdjęcia o wysokiej rozdzielczości i szczegółowości. Szerokokątna ogniskowa 24 mm zapewnia duży obszar widzenia, zaś optyczny zoom powiększony do 3,8x (90 mm) sprawia, że model LX5 jest urządzeniem uniwersalnym.

Ceniony przetwornik CCD z modelu LX3, o rozdzielczości 10,1 megapiksela, oferuje teraz szerszy zakres dynamiczny dzięki zwiększeniu jego czułości
i nasycenia. Zmodyfikowany układ Venus Engine FHD zapewnia bardziej zaawansowane przetwarzanie sygnału zarówno podczas fotografowania, jak
i nagrywania filmów. Wysoka czułość nowego przetwornika, a także lepsze przetwarzanie sygnału, pozwalają na wykonywanie dobrych zdjęć, nawet przy słabym oświetleniu.

Jeżeli chodzi o nagrywanie filmów, DMC-LX5 obsługuje standard AVCHD Lite, który pozwala nagrywać długie filmy w jakości HD. Dostępny jest też tradycyjny format motion JPEG.

Zewnętrzną konstrukcję ulepszono z myślą o jak najwygodniejszej obsłudze. Pogrubiony uchwyt ułatwia trzymanie, zaś nowe wciskane pokrętło pozwala szybko wybrać różne funkcje i ustawienia. Aparat jest wyposażony w złącze do akcesoriów, takich jak opcjonalny wizjer typu Live View, gwarantujący dobrą widoczność także podczas fotografowania przy silnym świetle słonecznym. W opcjach proporcji obrazu dodano kwadratowy format 1:1, który można aktywować przełącznikiem z boku tubusu obiektywu.

DMC-LX5 to kieszonkowy aparat dla profesjonalistów, zaawansowanych amatorów i użytkowników chcących robić zdjęcia dobrej jakości. Cena aparatu nie jest na razie znana.PC Format
Tagi: fotografia
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności

Apple będzie dbać o nasze zdrowie
26 maja 2020
Prawdopodobnie firma chce w nowych słuchawkach AirPods wykorzystać czujniki światła do monitorowania stanu zdrowia użytkownika.Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto