A A A

Mad Catz prezentuje nowe modele słuchawek

20 września 2016, 13:30
Amerykański producent projektując słuchawki ARK, postanowił umożliwić graczom dostosowanie ich do własnych potrzeb, nie tylko pod względem konstrukcji, ale i dźwięku.
Mad Catz prezentuje nowe modele słuchawek

Tritton oferuje wybór pomiędzy dwoma modelami słuchawek: ARK 100 o systemie dźwięku stereo i bezprzewodowym ARK 300, z systemem 7.1. Produkty te, choć zróżnicowane posiadają też kilka cech wspólnych.

Stereo czy 7.1?

W obu typach ARK użytkownicy mają do dyspozycji korektor dźwięku, który pozwala dostosować parametry brzmienia do ich wymagań. Poza tym gracz otrzymuje pełną kontrolę nad zmianą efektów świetlnych, w tym zmianę koloru podświetlenia RGB oraz jasności LED, a także ich częstotliwości świecenia.

Wersja ARK 100 na konsole została wyposażona w trzy tryby korekcji dźwięku. Obok tego oprogramowanie Tritton Audio Centre, dostępne dla słuchawek na PC, ma zapewnić dodatkową kontrolę nad brzmieniem, mikrofonem, modulatorem głosu i profilami audio.

Dla wymagających

Tritton ARK 300 oferuje dźwięk przestrzenny 7.1, doceniany przez wielu graczy podczas gamingowych potyczek. Headset wyposażono w pokrętło, umożliwiające dokonywanie zmian w ustawieniach korektora dźwięku bez konieczności korzystania z dodatkowego oprogramowania. Baza słuchawek prócz funkcji ładowarki pełni rolę przekaźnika, wysyłając i odbierając dźwięki gry oraz czatu.

Oba nauszniki modelu ARK 100 skrywają w sobie dwa przetworniki: jeden o średnicy 60 mm, mający zapewnić odbiór basów i tonów średnich, a drugi, o średnicy 10 mm, odpowiada za precyzję wysokich częstotliwości. W modelu ARK 300 zainstalowano dodatkowy przetwornik 10 mm w każdym z nauszników.

Budowa i ergonomia

Z myślą o długich sesjach gamingowych projektanci starali się stworzyć słuchawki, które mają zapewnić ponadprzeciętny komfort użytkowania. Osiągnęli to dzięki miękko wykończonym nausznikom oraz możliwości regulacji, która pozwala dostosować ich ułożenie do każdego rozmiaru głowy.

Na rynku pojawią się trzy wersje ARK 100: kompatybilne z PlayStation 4, Xbox One lub PC oraz dwie wersje ARK 300: obie zgodne z PC i z jedną z wymienionych już konsol.

Słuchawki ARK 100 i 300 powinny ukazać się niebawem w Polsce, kolejno w cenie 399 zł i 1199 zł.


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto