A A A

Mantabox i własne centrum R&D - plany firmy Manta

25 października 2013, 16:51
Polska firma Manta, potentat niedrogiej elektroniki na naszym rodzimym rynku, przedstawił swoje plany na najbliższe miesiące - trzeba przyznać, że są naprawdę ambitne.
Mantabox i własne centrum R&D - plany firmy Manta

Polska firma Manta, potentat niedrogiej elektroniki na naszym rodzimym rynku, przedstawił swoje plany na najbliższe miesiące - trzeba przyznać, że są naprawdę ambitne.

Ekspansja zagraniczna - w celu zwiększenia przychodów i zysków, Manta zdecydowała się na ekspansję zagraniczną. W Niemczech, Rosji i na Ukrainie zostaną powołane spółki córki, które będą odpowiedzialne za sprzedaż urządzeń Manta w tych krajach. Jednocześnie z Polski firma będzie prowadziła działania w Czechach i w krajach Bałtyckich.

Centrum Badawczo-Rozwojowe - Manta uruchomi centrum badawczo-rozwojowe, którego zespół będzie pracować nad własnymi urządzeniami, stworzonymi od podstaw w Polsce. W centrum Manta Research & Development będzie powstawać również dedykowane oprogramowanie do urządzeń firmy Manta. Firma zamierza zainwestować w ten projekt w sumie kilkanaście milionów złotych na przestrzeni kilku lat. Centrum Manta R&D będzie finansowane ze środków własnych i funduszy unijnych.

Mantabox.com - firma uruchomiła polską "chmurę". Znajduje się ona pod adresem mantabox.com, działa na systemach Windows, Linux, Mac OS X i Android (każdy system posiada dedykowaną aplikację). Użytkownicy dostaną na początek za darmo 2GB na przechowywanie własnych plików, a wielkość tę będzie można łatwo powiększyć do 5GB, m.in. rejestrując urządzenia Manty na specjalnej stronie lub klikając "lajka" na facebookowym profilu Manty. Mantabox.com będzie jednak różniła się od innych chmur tym, że wraz z biegiem czasu posiadacze sprzętu Manty będą mogli na niej znaleźć dedykowane bonusy w formie oprogramowania lub plików multimedialnych. O szczegółowych planach rozwoju usług dostępnych na mantabox.com firma poinformuje w nadchodzących miesiącach.


 Usługa Mantabox


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto