A A A

Mapy Google pomogą wybrać jedzenie w restauracji

11 marca 2020, 10:15
Google zwiększa funkcjonalność swoich map – dodaje synchronizację z usługą Lens.
Mapy Google pomogą wybrać jedzenie w restauracji

Mapy Google zostały zintegrowane z aplikacją Google Lens. To narzędzie służące do wyszukiwania obrazem. Dodana do map funkcja ma pomóc użytkownikowi w wyborze jedzenia podczas wizyty w restauracji. Po zeskanowaniu menu program pomaga wybrać najlepsze danie, podświetlając najczęściej zamawiane potrawy.

Obie aplikacje funkcjonowały do tej pory niezależnie od siebie, ale Google zdecydowało się na ich połączenie. W podobny sposób wykorzystano już dawniej tłumacza Google, który może przeczytać za użytkownika trudniejsze adresy i nazwy miejsc.

Aby zatem skorzystać z Lens, nie trzeba już więc otwierać osobnej aplikacji. Powiązanie obu usług sprawia ponadto, że użytkownik nie musi za każdym razem robić zdjęcia menu samodzielnie – może skorzystać z fotografii udostępnionych przez innych użytkowników, a także podświetlić ich recenzję wybranej potrawy.

Na razie usługa działa tylko u wybranych użytkowników, ale z biegiem czasu pojawi się u wszystkich posiadaczy telefonu z Androidem. Google nie potwierdził jeszcze jej udostępnienia na iPhone'ach.

fot. Google


Krzysztof Kempski
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto