A A A

Mapy Google: tryb incognito także dla iPhone'a

10 grudnia 2019, 08:50
Znana użytkownikom Androida funkcja jest dostępna również na urządzeniach z systemem iOS.
Mapy Google: tryb incognito także dla iPhone'a

Firma Google przedstawiła dwie nowe funkcje w aplikacji Mapy.

Pierwszą z nich jest tryb incognito, dostępny obecnie także w Mapach uruchamianych na smartfonach, tabletach i komputerach z systemem iOS. Funkcja taka została zapowiedziana podczas majowej konferencji Google I/O, a nieco później pojawiła się w aplikacji Mapy dla urządzeń z Androidem. Po włączeniu trybu incognito Mapy nie dodają odwiedzanych miejsc na osi czasu nawet wtedy, gdy włączona jest opcja Historia lokalizacji. Poza tym użytkownik nie otrzymuje wówczas powiadomień o miejscach polecanych do odwiedzenia.

Drugie udogodnienie pojawi się w przyszłym miesiącu. Będzie nim możliwość zbiorczego usuwania historii odwiedzanych miejsc z osi czasu. Ta funkcja początkowo ma działać na urządzeniach z Androidem. Użytkownik będzie miał wciąż możliwość częściowego kasowania historii odwiedzanych miejsc, zgodnie z zakresem wskazanym na osi czasu.

fot. Google


Adam Wiśniewski
Tagi: google
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto