A A A

Mapy Google ułatwią życie niepełnosprawnym

8 lipca 2017, 14:00
Najnowsza aktualizacja map Google przynosi ze sobą ważną funkcję mającą pomóc osobom niepełnosprawnym ruchowo.
Mapy Google ułatwią życie niepełnosprawnym

Chodzi o ocenę przystosowania miejsc dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich, która będzie widoczna przy ich opisie. Dzięki temu, niepełnosprawni będą mogli lepiej zaplanować podróż i uwzgędnić jedynie te miejsca, gdzie pomyślano o stosownych ułatwieniach.

W opisie miejsca będą dostępne informacje o parkingu dla niepełnosprawnych, wjeździe przy schodach i windzie dla wózków inwalidzkich. Skąd Google będzie pobierało te dane? Od samych użytkowników. W zakładce "Twój wkład" każdy może odpowiedzieć na zestaw pytań, który potem będzie stanowił podstawę do zawartych w opisie informacji.

Jak widać, Google postanowiło pomóc niepełnosprawnym, jednak wiele osób twierdzi, że to funkcja, która powinna być wprowadzona już dawno.


PC Format
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności

Mały brexit Wielkiej Brytanii
21 października 2019
Rząd Wielkiej Brytanii wycofuje się z projektu blokady wiekowej, ograniczającej mieszkańcom wysp dostęp do pornografii.Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto