A A A

Mapy Google z funkcją ułatwiającą podróżowanie

18 listopada 2019, 12:10
Dzięki aktualizacji usługi Mapy Google nieznajomość języka nie będzie już przeszkodą w podróży.
Mapy Google z funkcją ułatwiającą podróżowanie

Często gdy chcemy dotrzeć do jakiegoś miejsca w kraju, którego języka nie znamy, pojawia się problem z poprawną wymową nazw własnych lub adresu. Nowa funkcja ma pomóc rozwiązać ten problem i porozumieć się bez przeszkód z lokalnym taksówkarzem czy osobami zapytanymi o drogę.

Aplikacja po wybraniu nazwy danego miejsca pozwoli odtworzyć jej poprawną wymowę w języku danego kraju. Program „wymówi" nie tylko nazwy charakterystycznych obiektów, ale też – po naciśnięciu dodatkowej ikonki – poda konkretny adres. Potrzebna informacja zostanie odtworzona w wersji głosowej.

Oczywiście przy bardziej złożonej konwersacji wciąż lepiej korzystać z usługi Tłumacza Google. Jednak w przypadku konieczności przekazania prostszych informacji z poziomu mapy funkcja powinna przyspieszyć komunikację między użytkownikami. W Mapach Google pojawi się też dodatkowa funkcja szybkiego przełączenia się na pełną wersję Tłumacza, gdy mimo wszystko okaże się on niezbędny.

Aktualizacja zostanie dodana w przyszłym miesiącu. Trafi na telefony z Androidem i iOS-em. Na początku będzie obsługiwać 50 języków.

fot. Google

 

 


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto