A A A

Mapy Google'a: jak przebyć ostatnią milę?

28 sierpnia 2019, 16:50
Już niebawem Google podpowie, jak odbyć podróż łącząc transport publiczny z innymi środkami komunikacji.
Mapy Google'a: jak przebyć ostatnią milę?

Aplikacja mapowa Google'a w wersji na urządzenia przenośne z systemami Android i iOS zostanie niebawem wzbogacona o nową funkcję.

Wskazówki dojazdu z jednego miejsca w drugie będą uwzględniać nie tylko standardowe, publiczne środki komunikacji, ale także przebycie końcowych odcinków trasy na rowerach lub z wykorzystaniem usług takich jak Uber.

Osobom, które zdecydują się przejechać początkowe lub końcowe etapy rowerem, zostaną wskazane drogi najbardziej dogodne właśnie dla cyklistów oraz przewidywany czas podróży. Od niedawna w Mapach zaznaczane są wypożyczalnie jednośladów – Google zaproponuje skorzystanie z którejś z nich (jeśli nie dysponujemy własnym rowerem). W przypadku usług współdzielenia pojazdów (ridesharingu) Google poda orientacyjną cenę podróży oraz przybliżony czas oczekiwania na wezwany samochód.

Według wpisu w blogu Google'a, nowa funkcja ma zostać uruchomiona w ciągu kilku tygodni w 30 krajach.

fot. Google


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto