A A A

Mark Zuckerberg osobiście zaangażowany w decyzje związane z Cambridge Analytica?

21 października 2021, 14:00
Szef Facebooka został wymieniony jako pozwany w sprawie dotyczącej udostępniania danych użytkowników firmom zewnętrznym.
Mark Zuckerberg osobiście zaangażowany w decyzje związane z Cambridge Analytica?

„Będziemy się bronić"

Karl Racine, Prokurator Generalny Dystryktu Kolumbii ogłosił na Twitterze, że jego śledztwo ujawniło, iż Zuckerberg był „osobiście zaangażowany w decyzje związane z Cambridge Analytica i brakiem ochrony danych użytkowników przez Facebooka".

Tym samym Zuckerberg został wymieniony jako pozwany w dokumencie złożonym w 2018 r. Facebook (a teraz Zuckerberg) został oskarżony o błędne przedstawianie zasad portalu dotyczących uzyskiwania dostępu do danych użytkowników przez strony trzecie oraz o naruszanie prywatności użytkowników.

Zdaniem Racine'a firma z Menlo Park naruszyła ustawę o procedurach ochrony konsumentów, a Zuckerberg pomagał wprowadzać w błąd opinię publiczną i rząd co do roli Facebooka w skandalu. Rzecznik firmy stwierdził w oświadczeniu, że zarzuty prokuratury są dziś tak samo bezpodstawne, jak trzy lata temu, kiedy złożono skargę. „Będziemy nadal energicznie się bronić i skupiać na faktach" – napisał Andy Stone.

fot. Wikipedia


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto