A A A

Mark Zuckerberg w Polsce

23 maja 2013, 12:21
Mark Zuckerberg w Polsce

Polskę odwiedził Mark Zuckerberg, twórca i szef Facebooka. Spotkał się z ministrem administracji i cyfryzacji.

- Pan zmienił świat tworząc media społecznościowe - zwrócił się do gościa minister Bonii. Mark Zuckerberg powiedział natomiast, że Polska jest dla jego firmy najważniejszym krajem w tej części Europy i wśród programistów rekrutowanych przez serwis, - Polacy są drugą największą grupą - po Indiach i przed Chinami. Rozwój start-upów jest prawdziwą szansą dla Polski i gospodarek całego regionu. Trzeba jednak dbać o to, by przedsiębiorcom sprzyjały tu regulacje - miał podkreślić Facebooka, czytamy w informacji udostępnionej przez ministerstwo.

Zuckerberg i Boni rozmawiali również o europejskiej debacie o ochronie danych osobowych.- Powinniśmy się zgodzić co do ogólnych zasad: każdy powinien zawsze wiedzieć, w jaki sposób są wykorzystywane jego dane. Ważna jest też towarzysząca temu ciągła edukacja - skomentował Zuckerberg. -- Wizyta twórcy Facebooka w Polsce było zupełnie niespodziewana. Wczoraj w internecie pojawiły się informacje o Zuckerbergu przechadzającym się po Warszawie. INTERIA.PL także otrzymała sygnał, że w stolicy można zobaczyć prezesa popularnego serwisu.

- Minister i podkreślił potencjał gospodarki internetowej w Polsce i sukcesy polskich uzdolnionych informatyków w międzynarodowych konkursach programowania (w maju 2012 studenci Uniwersytetu Warszawskiego zajęli 2 miejsce w Mistrzostwach Świata w Programowaniu Zespołowym, w TopCoder w konkurencji "algorytmy" w rankingu krajów Polska jest trzecia). Sektor ICT zatrudnia w Polsce 174 tysięcy osób a polski rynek IT i jest wart 31,3 mld zł czyli ok. 2,2 proc. PKB. - Dziesięć lat temu tylko 10 proc. Polaków korzystało z internetu. Teraz to prawie 2/3 obywateli - powiedział Boni.


Łukasz Kujawa
Tagi: technologie
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto