A A A

Mark Zuckerberg w Polsce

23 maja 2013, 12:21
Mark Zuckerberg w Polsce

Polskę odwiedził Mark Zuckerberg, twórca i szef Facebooka. Spotkał się z ministrem administracji i cyfryzacji.

- Pan zmienił świat tworząc media społecznościowe - zwrócił się do gościa minister Bonii. Mark Zuckerberg powiedział natomiast, że Polska jest dla jego firmy najważniejszym krajem w tej części Europy i wśród programistów rekrutowanych przez serwis, - Polacy są drugą największą grupą - po Indiach i przed Chinami. Rozwój start-upów jest prawdziwą szansą dla Polski i gospodarek całego regionu. Trzeba jednak dbać o to, by przedsiębiorcom sprzyjały tu regulacje - miał podkreślić Facebooka, czytamy w informacji udostępnionej przez ministerstwo.

Zuckerberg i Boni rozmawiali również o europejskiej debacie o ochronie danych osobowych.- Powinniśmy się zgodzić co do ogólnych zasad: każdy powinien zawsze wiedzieć, w jaki sposób są wykorzystywane jego dane. Ważna jest też towarzysząca temu ciągła edukacja - skomentował Zuckerberg. -- Wizyta twórcy Facebooka w Polsce było zupełnie niespodziewana. Wczoraj w internecie pojawiły się informacje o Zuckerbergu przechadzającym się po Warszawie. INTERIA.PL także otrzymała sygnał, że w stolicy można zobaczyć prezesa popularnego serwisu.

- Minister i podkreślił potencjał gospodarki internetowej w Polsce i sukcesy polskich uzdolnionych informatyków w międzynarodowych konkursach programowania (w maju 2012 studenci Uniwersytetu Warszawskiego zajęli 2 miejsce w Mistrzostwach Świata w Programowaniu Zespołowym, w TopCoder w konkurencji "algorytmy" w rankingu krajów Polska jest trzecia). Sektor ICT zatrudnia w Polsce 174 tysięcy osób a polski rynek IT i jest wart 31,3 mld zł czyli ok. 2,2 proc. PKB. - Dziesięć lat temu tylko 10 proc. Polaków korzystało z internetu. Teraz to prawie 2/3 obywateli - powiedział Boni.


Łukasz Kujawa
Tagi: technologie
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności

Bez mapy do celu
23 stycznia 2020
Facebook tak wytrenował sztuczną inteligencję, aby roboty mogły odnajdywać drogę bez korzystania z mapy.Wyprawa w głąb mózgu
23 stycznia 2020
Koncern Google publikuje największą do tej pory mapę połączeń mózgowych w wysokiej rozdzielczości.
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto