A A A

Masz Ubuntu 7.10, czas na aktualizacje

26 marca 2009, 10:52
Użytkownicy Ubuntu 7.10 zostali oficjalnie poinformowani o zakończeniu wsparcia dla Gusty Gibbon. Od teraz mają niecały miesiąc, aby zaktualizować swoje wersje. Koniec poprawek zapowiedziano na 18 kwietnia.
Masz Ubuntu 7.10, czas na aktualizacje

Po zakończeniu wsparcia wersji 7.10 nie będą publikowane nawet łaty związane z bezpieczeństwem. Przypominamy, że możliwe są dwa scenariusze aktualizacji. Osoby, które zdecydują się na najnowsze narzędzia, mogą przejść na wersję 8.10. Użytkownicy preferujący dłuższe cykle rozwojowe mogą korzystać z Ubuntu 8.04 do czasu wydania kolejnej wersji LTS (Long Term Support – czyli dłuższy okres wsparcia), co nastąpi za około 3 lata.

Należy pamiętać, że aktualizacja do najnowszej wersji powinna przebiegać stopniowo, najpierw upgrade do 8.04, a dopiero później do 8.10. Podobnie jest w przypadku aktualizacji do wersji 9.04 (premiera 23 kwietnia).

Ubuntu 7.10 udostępniono prawie 18 miesięcy temu, była to pierwsza wersja z efektami 3D włączonymi domyślnie, zastosowano także nowy system szybkiego przełączania użytkowników, który zyskał wielu zwolenników.

Źródło: Softpedia


Paweł Bijata
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto