A A A

Masz iPada lub iPhone'a? Musisz go zaktualizować

26 sierpnia 2016, 06:20
Jeśli korzystacie z iPhone'a lub iPada - koniecznie zaktualizuje swój system operacyjny. Powód? Bardzo groźny program o nazwie Pegasus.
Masz iPada lub iPhone'a? Musisz go zaktualizować

Izraelscy eksperci do spraw bezpieczeństw odkryli malware o nazwie Pegasus, który instaluje się w ukryciu, tuż po wejściu na zainfekowaną stronę internetową. Zarażone urządzenie nie daje żadnych szczególnych oznak że coś jest nie tak, a w tle oprogramowanie może przesyłać osobom trzecim wiadomości, maile, zdjęcia, pliki i dane aplikacji znajdujące się na iPhonie, czy iPadzie.

Ataki z wykorzystaniem oprogramowania Pegasus mogły trwać od bardzo dawna, a najdalsze ślady sięgają aż iOS 7.0. Co ciekawe, program jest na tyle niebezpieczny, że może przetrwać nawet aktualizację systemu. Przypuszcza się, że wirus powstał w celu wykradania wrażliwych danych aktywistów i dziennikarzy przez rządy kilku państw.

W związku z powyższym, Apple udostępniło właśnie aktualizację iOS o oznaczeniu 9.3.5, która wprowadza skuteczne zabezpieczenia przeciwko temu wirusowi. Każdy, kto ceni własne bezpieczeństwo powinien więc ją zainstalować, szczególnie, że według badaczy liczba zainfekowanych stron w sieci szybko wzrasta.

Zdjęcie główne pochodzi ze źródła: ©123RF/PICSEL


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto