A A A

Matrix GTX 780 Ti i R9 290X –karty graficzne dla entuzjastów

20 marca 2014, 08:20
Zespół ASUS Republic of Gamers (ROG) zapowiedział dziś wprowadzenie na rynek nowych, ekstremalnie wydajnych kart graficznych: Matrix R9 290X i Matrix GTX 780 Ti.
Matrix GTX 780 Ti i R9 290X –karty graficzne dla entuzjastów

Oba nowe modele opierają się na sprawdzonych konstrukcjach ROG Matrix, które znane są z dobrego chłodzenia, cichej kultury pracy i największego zakresu przetakowywania na rynku. Obsługują rozdzielczości 4K/UHD (ultra-high-definition) 4096 x 2160 i dostarczają wysokiej jakości grafikę w dostępnych obecnie grach komputerowych oraz tych, które dopiero wejdą na rynek.

Wysoka jakość

Wykorzystane w kartach ROG Matrix GTX 780 Ti i R9 290X specjalnie wyselekcjonowane rdzenie, zapewniają najwyższe taktowanie rzędu 1050MHz w trybie podstawowym i 1072MHz w przyśpieszonym. Odpowiednio o 50MHz i 144MHz więcej, niż karty referencyjne. Wyposażone zostały 3 lub 4GB szybkiej pamięci graficznej DDR5.

Dla entuzjastów gier komputerowych oznacza to wzrost osiągów o 13 proc., płynne odświeżanie obrazu oraz obsługę wysokich rozdzielczości przy zachowaniu dużego poziomu szczegółowości.

Przyjazny tuning i przetaktowywanie

W nowych kartach z serii ROG Matrix użytkownicy znajdą zaawansowany, ekskluzywny sprzęt i oprogramowanie ułatwiające podkręcanie.

Memory Defroster to zupełnie nowa technologia opracowana specjalnie dla ekstremalnych overclockerów. Umożliwia szybkie odmrażanie pamięci karty graficznej podczas przetaktowywania w temperaturach poniżej zera. Osoby zajmujące się ekstremalnym overclockingiem z pewnością docenią możliwość zamontowania systemu chłodzącego z płynnym azotem (LN2), który oferuje jeszcze więcej opcji przetaktowywania. Nowe rozwiązanie pozwala na maksymalnie wyciśnięcie mocy z kart graficznych ROG Matrix.

Inżynierowie ASUS ROG zadbali o bezpieczne i przystępne podkręcanie. Za pomocą przycisku Safe Mode przywrócimy domyślne ustawienia BIOSu. Z kolei zastosowane moduły regulacji napięcia DIGI+ z technologią Super Alloy Power odpowiadają za stabilne działanie. DIGI+ VRM dostarcza 14-fazowe zasilanie i cyfrową regulację napięcia. Kondensatory Super Alloy Power 10k black-metallic, 14 dławików o wysokim natężeniu oraz wydajne tranzystory są wytrzymałe na obciążenia i wysokie temperatury.

Skuteczne chłodzenie i elegancka oprawa ROG

Karty ROG Matrix GTX 780 Ti i R9 290X są zawsze skutecznie chłodzone dzięki zaawansowanym i unikalnym technologiom - DirectCU II i CoolTech.

DirectCU to innowacyjna technologia chłodzenia, zaprojektowana i stworzona przez firmę ASUS. Miedziane, 10-milimetrowe przewody cieplne pozostają w bezpośrednim kontakcie z procesorem graficznym. Ciepło jest rozpraszane szybko i bardzo wydajnie. Karty z serii ROG Matrix posiadają nowe radiatory z matowo-czarnym wykończeniem, które nie tylko spełniają swoją funkcję, ale i ciekawie wyglądają.

Wentylator CoolTech opiera się na hybrydowej konstrukcji łopatki i łożyska. Zapewnia wielokierunkowy przepływ powietrza, który przyspiesza usuwanie ciepła i przyczynia się do stabilnego działanie grafiki. Mocowanie wentylatora opracowano tak, aby zredukować do minimum hałas podczas pracy.

Oprócz tego, karty ROG Matrix posiadają diody LED, które wskazują poziom obciążenia procesora graficznego, dając graczom głębszy wgląd w działanie karty.

GPU Tweak - intuicyjny interfejs

Nowe karty ROG Matrix wyposażono w rozwiązanie GPU Tweak, które pozwala w intuicyjny sposób kontrolować taktowanie procesora graficznego i pamięci grafiki, prędkość wentylatora i granice zużycia energii. Dzięki temu można je łatwo i bezpiecznie podkręcać.

Ekskluzywna edycja GPU Tweak stworzona rzez ROG pozwala na szczegółową kalibrację obciążenia i tuning częstotliwości VRM, co przekłada się na pełną kontrolę nad wieloma parametrami. Jednocześnie zwiększa to możliwości overclockingu i daje potencjał do bicia światowych rekordów.

Narzędzie GPU Tweak Streaming służy do udostępniania aktywności z ekranu przez Internet w czasie rzeczywistym i dzielenia się rozgrywką z innymi. Użytkownik może również nadać nazwę okienku strumieniowania wraz z tekstem, zdjęciami i obrazem z kamery.


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto