A A A

Max Payne obchodzi urodziny

29 lipca 2021, 09:00
20 lat temu miała miejsce premiera jednej z najbardziej udanych gier akcji.
Max Payne obchodzi urodziny

23 lipca 2001 roku zadebiutowała gra Max Payne – utrzymana w klimacie filmów Johna Woo mroczna opowieść o nowojorskim gliniarzu ścigającym zabójców swoich bliskich.

Ta gra akcji zaskoczyła odbiorców nie tylko niesamowitą, jak na owe czasy, fotorealistyczną grafiką, ale i bardzo dobrą fabułą oraz sporą ilością naturalistycznie pokazanej przemocy. Szczególną uwagę krytyków i graczy wzbudził zastosowany w rozgrywce „matriksowy" efekt bullet time, czyli radykalnie zwolnienie upływu czasu w niektórych ujęciach, pozwalający graczowi widzieć nadlatujące pociski, unikać ich oraz precyzyjnie celować. Co prawda efekt ten już wcześniej wykorzystano w innej grze (Requiem: Avenging Angels z 1999 roku) ale dopiero Max Payne go spopularyzował.

Gra spotkała się z wielkim uznaniem odbiorców i krytyków (otrzymała m.in. tytuł gry roku 2001 organizacji BAFTA) i doczekała się dwóch kolejnych – słabszych – części oraz niezbyt dobrej ekranizacji.

fot Remedy Entertainment


Gerard Arfield
Tagi: gry
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto