A A A

Media Hub marki Linksys by Cisco uporządkuje Twoje multimedia

17 listopada 2009, 15:36
Media Hub marki Linksys by Cisco uporządkuje Twoje multimedia

Cisco wprowadza na rynek nową rodzinę produktów o nazwie Media Hub. Urządzenia te służą do przechowywania zdjęć, muzyki i filmów. Media Hub wykrywa i pobiera pliki multimedialne z komputerów i odtwarzaczy podłączonych do sieci. Następnie porządkuje dane i udostępnia domownikom poprzez łatwy w obsłudze interfejs.

Media Hub, po podłączeniu do sieci, sam rozpoznaje, pobiera i porządkuje różnego typu pliki medialne. Następnie, każdy komputer lub odtwarzacz zalogowany w sieci ma do nich dostęp. Interfejs graficzny został tak zaprojektowany, aby osoby mające mało styczności z technologią bez problemu odnalazły i uruchomiły wybrane pliki. Foldery, np. Zdjęcia, Filmy, czy Muzyka, przedstawiane są w formie intuicyjnych obrazków.

Urządzenie pracuje bardzo cicho. Modele NMH405 i NMH410 wyposażono w wyświetlacz LCD oraz czytnik kart, pozwalający zgrywać zdjęcia wprost do Media Huba, bez potrzeby użycia komputera. Do każdego Media Huba dołączona jest płyta instalacyjna dla komputerów PC oraz Mac. Urządzenie oferuje specjalne oprogramowanie do backupu danych z komputerów działających w sieci – jeśli wybierzemy tę funkcje, wszystkie dane są bezpiecznie zapisywane na jego dyskach.

Produkt ten posiada też narzędzie Media Importer, które monitoruje pliki używane przez właścicieli komputerów działających w sieci i automatycznie kopiuje nowe piki multimedialne. Każdy media hub posiada dwie kieszenie na dyski.

 

Produkty z serii Media Hub dostępne są od listopada 2009 r. u autoryzowanych sprzedawców oraz w sklepach internetowych.

Modele oraz sugerowana cena detaliczna z VAT:
 Nmh300 - bez dysku, cena 699 zł
 Nmh305 - z dyskiem 500G, cena 899 zł
 Nmh405 - z wyświetlaczem i dyskiem 500G, cena 1 099 zł
 Nmh410 - z wyświetlaczem i dyskiem 1T, cena 1 249 zł


PC Format
Tagi: sprzęt
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto