A A A

Menedżer zadań z trybem Eco

22 kwietnia 2021, 11:15
Microsoft testuje nową funkcję systemowego zarządcy procesów.
Menedżer zadań z trybem Eco

Ustalanie priorytetów

Uczestnicy programu Windows Insider mogą wypróbować działanie usprawnionego Menedżera zadań systemu Windows 10.

 

Dla baterii i procesora

Nowością w systemowym zarządcy zadań jest tryb Eco-, który ma zapewnić, że wybrane procesy nie obciążają niepotrzebnie CPU. Przekłada się to na szybsze i bardziej wydajne działanie aplikacji pracujących w pierwszym planie, zmniejszyć hałas generowany przez wentylatory układu chłodzenia oraz pomaga oszczędzać baterie komputerów przenośnych.

Aby wypróbować nową funkcję należy uruchomić Menedżera zadań, uaktywnić kartę Procesy, zaznaczyć pozycję związaną z wybranym programem i w menu kontekstowym kliknąć opcję Eco mode. W rezultacie priorytet procesu związanego ze wskazanym programem zostaje obniżony; nie koliduje on wówczas z zadaniami o wyższym priorytecie (programami, z których użytkownik komputera korzysta aktywnie).

Skorzystanie z trybu Eco jest możliwe, gdy komputer działa pod kontrolą systemu Windows 10 w testowej kompilacji Build 21364 (należącej do kanału Dev). Obecnie włączenie trybu Eco wpływa tylko na czas procesora przydzielany aplikacjom. W przyszłości ma decydować również o innych zasobach systemowych.

fot. Microsoft


Adam Wiśniewski
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto