A A A

Mercedes podarował protezę ręki fanowi Formuły 1

16 sierpnia 2011, 09:03
Mercedes podarował protezę ręki fanowi Formuły 1

Czternastoletni Matthew James, fan Formuły 1, który urodził się bez lewej dłoni, napisał list do Rossa Brawna – szefa zespołu Mercedes GP Petronas – prosząc o 35,000 funtów w celu kupna protezy. W zamian zaoferował możliwość umieszczenia na sztucznej dłoni logo marki Mercedes, dokładnie tak jak w przypadku reklam na bolidach Formuły 1.

Pracownicy Mercedesa byli tak dotknięci jego inteligentnym i dojrzałym listem, że niemal natychmiast zgodzili się zasponsorować chłopakowi nową dłoń. W tym celu nawiązali kontakt ze światową firmą Touch Bionics specjalizująca się w zaawansowanych protezach.

i-LIMB Pulse jest najbardziej zaawansowaną sztuczną dłonią na świecie. Dzięki niej Mathhew może nie tylko chwycić pióro i nim rysować, ale nawet wiązać sznurowadła czy złapać piłkę. Wykonana z wysokiej klasy materiału została wyposażona w elektrony wykrywające impulsy elektromagnetyczne płynące z mięśni. Każdy palec jest napędzany osobnym silniczkiem, a dzięki zastosowaniu technologii Bluetooth, można śledzić siłę i szybkość ruchów na komputerze.

Mieszkający z rodzicami Matthew, nie może doczekać się powrotu do szkoły. „Testowanie protezy będzie wspaniałą zabawą” – powiedział. Wreszcie też będzie mógł na dobre zająć się sportem.

Touch Bionics zaoferowało chłopcu specjalistyczne szkolenie w używaniu nowej dłoni oraz jej montaż, co wyniosłoby kolejne 25,000 funtów.

Ross Brawn nie krył swego zdziwienia faktem jak wiele wspólnego łączy technologie używane w Formule 1 oraz przez Touch Bionics. Być może w przyszłości dojdzie między markami do współpracy.


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto