A A A

Messenger i Instagram ze znikającymi wiadomościami

13 listopada 2020, 13:20
To kolejny krok w kierunku integracji komunikatorów Facebooka.
Messenger i Instagram ze znikającymi wiadomościami

„Nic takiego nie powiedziałem"

Już wkrótce Messenger i Instagram wprowadzą, wzorem WhatsAppa, funkcję umożliwiającą kasowanie wiadomości. Obecnie Facebook pozwala jedynie przez parę chwil cofnąć jej wysyłanie, co wkrótce się zmieni. Nowy tryb, nazwany Vanish Mode, pozwala na wymazanie dowolnej wiadomości napisanej w konwersacji z innym użytkownikiem.

 

Kilka ograniczeń

Autorzy serwisu zapowiadają jednak pewne ograniczenia. Po pierwsze, tryb będzie dostępny wyłącznie wtedy, gdy wszyscy rozmówcy wyrażą zgodę na jego włączenie. Do tego usunięcie treści nie zawsze będzie natychmiastowe. Nastąpi dopiero pod nieobecność innych osób. Jeżeli w momencie kasowania wiadomości reszta rozmówców też przegląda konwersację, aplikacja wstrzyma się chwilę z wymazaniem wpisu.

 

Bez oszukiwania

By tryb rzeczywiście miał sens, Facebook zapowiada też ograniczenia w robieniu screenshotów. Jeżeli włączymy Vanish Mode, wykonanie zrzutu ekranu będzie skutkować wysłaniem powiadomienia o tym fakcie do pozostałych uczestników konwersacji. Na razie nowinka ta dostępna jest wyłącznie testowo w amerykańskiej aplikacji Facebooka. Wkrótce trafi też do komunikatora na Instagramie, a później do kolejnych państw.

fot. Facebook


Krzysztof Kempski
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto