A A A

Messenger jako centrum informacyjne Covid-19

27 marca 2020, 08:15
Należąca do Facebooka platforma komunikacyjna będzie przekazywać wiadomości na temat koronawirusa.
Messenger jako centrum informacyjne Covid-19

Facebook uruchamia centrum informacyjne, które pod szyldem Messengera będzie rozpowszechniać wiadomości na temat epidemii koronowirusa.

W serwisie znajdą się wskazówki dotyczące zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa. Centrum stawia sobie także za cel ograniczenie przekazywania w internecie fałszywych wiadomości na temat rozwoju epidemii, jej ognisk albo sposobów zapobiegania chorobie. Messenger chce ponadto zapewnić możliwość podtrzymania w czasie domowej kwarantanny kontaktów z przyjaciółmi, rodziną, współpracownikami, nauczycielami itp.

Aby zwalczyć dezinformację na temat koronawirusa, centrum dostarczy szczegółowe wiadomości na jego temat. Będą one pochodzić od Światowej Organizacji Zdrowia (WHO), krajowych ośrodków kontroli i zapobiegania chorobom oraz od Funduszu Narodów Zjednoczonych na rzecz Dzieci (UNICEF).

Stan Chudnovsky, wiceprezes Messengera, napisał w firmowym blogu, że zespół odpowiedzialny za komunikator zauważył zwiększenie o 70% liczby osób biorących udział w grupowych rozmowach wideo, a czas spędzony na wideoczatach się podwoił.

fot. Facebook


Adam Wiśniewski
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności

Nowa technika izolowania głosów
15 lipca 2020
Podczas międzynarodowej konferencji na temat uczenia maszynowego badacze z Facebooka zaprezentowali metodę oddzielania nawet 5 głosów osób...Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto