A A A

Messenger rezygnuje z profili obsługiwanych przez boty

2 marca 2020, 12:45
U części użytkowników w tajemniczych okolicznościach zniknęła ostatnio zakładka Odkryj.
Messenger rezygnuje z profili obsługiwanych przez boty

Twórcy Messengera w ostatnim czasie postanowili nieco uprościć aplikację i zdecydowali się usunąć z niej jedną z trzech sekcji. Mowa tu o zakładce Odkryj, w której zbierano profile obsługiwane przez boty. Ich funkcjonowanie miało ułatwić komunikację z różnymi firmami – pozwalały one np. na składanie zamówień czy rezerwację miejsc w restauracjach bez konieczności angażowania w rozmowę pracowników.

Ostatecznie jednak pomysł nie spełnił pokładanych w nim nadziei. Twórcy zauważyli, że działanie botów zbyt często rozmija się z oczekiwaniami odbiorców. Zamiast próbować to naprawić, ostatecznie zdecydowali się po prostu na wycięcie modułu. Pozostały zatem tylko dwie zakładki: Czaty oraz Ludzie. Usunięcie botów ma pozytywnie wpłynąć na popularność modułu Relacje, który został dzięki temu lepiej wyeksponowany.

Początkowo zmiany nie zostały oficjalnie ogłoszone, ale po ich dostrzeżeniu przez serwis TechCrunch ostatecznie Facebook potwierdził, że funkcja wkrótce zniknie. Nowy wygląd aplikacji nie jest jeszcze widoczny dla wszystkich użytkowników, bo firma wprowadza je stopniowo – na zakończenie prac potrzebne jest jeszcze kilka dni.

fot. Facebook


Krzysztof Kempski
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności

Tor się odwołuje
25 stycznia 2022
Przedstawiciele projektu Tor odwołają się od decyzji blokującej dostęp do sieci.Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto