A A A

Messenger wkracza na desktopy

3 kwietnia 2020, 08:00
Facebook przygotował samodzielną aplikację do połaczeń wideo na stacjonarne komputery PC i Mac.
Messenger wkracza na desktopy

Aplikacja Messenger doczekała się wersji na komputery stacjonarne działające pod kontrolą systemów Windows i macOS. Oprogramowanie służące m.in. do prowadzenia rozmów wideo jest dostępne w Windows Store i App Store.

Pierwsze pogłoski o tym, że Facebook przygotowuje Messengera w wydaniu desktopowym, dało się słyszeć już w 2016 r. Obecnie znaczenie narzędzi takich jak Messenger znacznie wzrosło ze względu na konieczność zachowania dystansu społecznego wynikającą z epidemii koronawirusa. Przedstawiciele Facebooka poinformowali, że w ostatnich tygodniach odnotowali 100-procentowy wzrost liczby połączeń wykonywanych za pomocą Messengera uruchamianego w wersji webowej.

Desktopowe wydanie aplikacji obsługuje te same funkcje co wersja na urządzenia przenośne – w tym powiadomienia, rozmowy grupowe i tryb ciemny. Czaty są synchronizowane na sprzęcie mobilnym i stacjonarnym. Facebook podkreśla też wygodę korzystania z Messengera na komputerach PC i Mac wynikającą z faktu, że łatwiej jest pracować w środowiskach wielozadaniowych, gdy ma się przed sobą duży ekran i klawiaturę.

fot. Facebook


Adam Wiśniewski
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności

Nowa technika izolowania głosów
15 lipca 2020
Podczas międzynarodowej konferencji na temat uczenia maszynowego badacze z Facebooka zaprezentowali metodę oddzielania nawet 5 głosów osób...Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto