A A A

Messenger wkracza na desktopy

3 kwietnia 2020, 08:00
Facebook przygotował samodzielną aplikację do połaczeń wideo na stacjonarne komputery PC i Mac.
Messenger wkracza na desktopy

Aplikacja Messenger doczekała się wersji na komputery stacjonarne działające pod kontrolą systemów Windows i macOS. Oprogramowanie służące m.in. do prowadzenia rozmów wideo jest dostępne w Windows Store i App Store.

Pierwsze pogłoski o tym, że Facebook przygotowuje Messengera w wydaniu desktopowym, dało się słyszeć już w 2016 r. Obecnie znaczenie narzędzi takich jak Messenger znacznie wzrosło ze względu na konieczność zachowania dystansu społecznego wynikającą z epidemii koronawirusa. Przedstawiciele Facebooka poinformowali, że w ostatnich tygodniach odnotowali 100-procentowy wzrost liczby połączeń wykonywanych za pomocą Messengera uruchamianego w wersji webowej.

Desktopowe wydanie aplikacji obsługuje te same funkcje co wersja na urządzenia przenośne – w tym powiadomienia, rozmowy grupowe i tryb ciemny. Czaty są synchronizowane na sprzęcie mobilnym i stacjonarnym. Facebook podkreśla też wygodę korzystania z Messengera na komputerach PC i Mac wynikającą z faktu, że łatwiej jest pracować w środowiskach wielozadaniowych, gdy ma się przed sobą duży ekran i klawiaturę.

fot. Facebook


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto