A A A

Messenger wprowadza udostępnianie ekranu

17 lipca 2020, 12:55
Podczas wideorozmów na Facebooku pokażesz innym swój ekran. Funkcja będzie dostępna na Androida i iOS-a.
Messenger wprowadza udostępnianie ekranu

Niepotrzebna dodatkowa aplikacja

W trakcie rozmowy wideo w aplikacji mobilnej Messenger użytkownicy będą mogli szybko udostępnić swój ekran. Nie będzie do tego potrzebna żadna dodatkowa aplikacja. Funkcja pojawi się w komunikatorze.

Udostępniając ekran podczas rozmowy, można np. przewijać zdjęcia z aparatu, razem robić zakupy online lub wspólnie przeglądać media społecznościowe.

 

W pokojach też go zobaczą

Ekran da się też udostępnić znajomym podczas grupowych wideorozmów w Messenger Rooms. Zobaczyć go może wtedy nawet 16 osób jednocześnie. Kolejne opcja to udostępnianie ekranu w trakcie służbowych spotkań w Workplace Rooms (biznesowym odpowiedniku Messenger Rooms).

 

50 osób w pokoju

Także funkcja Messenger Rooms wkrótce doczeka się zmian. Facebook chce zwiększyć limit osób uczestniczących w takich spotkaniach z 16 do 50. Z kolei opcja kontroli nad tym, kto może udostępniać swój ekran w pokoju, ma zapobiec zakłóceniom w wideokonferencjach, wywoływanych przez trolle internetowe lub hackerów.

fot. Facebook


Dominika Gorgosz
Tagi: facebook
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Pierwszy iPhone
24 września 2020
Tym razem na pożółkłych kartkach gości pierwszy smartfon wyprodukowany przez Apple'a.


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto