A A A

Meta będzie podzielona?

14 stycznia 2022, 09:00
Sąd zezwolił na rozpatrzenie skargi przeciw właścicielom Facebooka.
Meta będzie podzielona?

Sprawdzą przejęcia

Sąd Okręgowy Dystryktu Kolumbii (USA) postanowił, że rozpatrywanie pozwu przeciw firmie Meta, właścicielowi Facebooka, Instagrama i WhatsAppa, może być kontynuowane. Skarga na początkowo odmowną decyzję, złożona przez Federalną Komisję Handlu (FTC) jeszcze za prezydentury Donalda Trumpa została odrzucona w czerwcu 2021 roku. Sąd zezwolił na rozpatrzenie pozwu po poprawkach wprowadzonych przez komisję.

FTC wniosła skargę przeciw koncernowi Meta, ponieważ uważa, że firma stosuje nieuczciwe praktyki walki konkurencyjnej, wykupując rywali lub utrudniając im działalność. Pozew dotyczy zwłaszcza przejęcia Instagrama i WhatsAppa. Celem wniesienia skargi przez FTC jest zmuszenie Mety do sprzedaży tych dwóch platform.

Rzecznik Mety powiedział, że „(komisja) stoi przed »trudnym wyzwaniem«, udowadniając swoje racje dotyczące dwóch przejęć, które odbyły się tak dawno temu".

fot. Pixabay


Piotr Bogucki
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Trump triumfuje na giełdzie
24 stycznia 2022
Spółka specjalnego przeznaczenia (SPAC) współpracująca z mediami społecznościowymi Trumpa bije rekordy na giełdzie.


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto