A A A

Micron przedstawił kartę microSD o pojemności 1 TB

19 listopada 2019, 13:50
To zdecydowanie największa karta pamięci, jaka kiedykolwiek trafiła do sprzedaży. Jej pojemność pozwoli usprawnić pracę kamer przemysłowych.
Micron przedstawił kartę microSD o pojemności 1 TB

Micron zaprezentował i300 - nową serię kart microSD zaprojektowanych z myślą o kamerach bezpieczeństwa. Największe wrażenie robi przede wszystkim ich pojemność, która wynosi od 32 GB do 1 TB. Doczekaliśmy więc momentu, gdy na pojedynczej karcie SD mieści się aż terabajt danych - takiej pojemności nie oferują jeszcze inni producenci tego typu nośników.

O tym, że Micron pracuje nad przełomową kartą dowiedzieliśmy się już podczas lutowych targów MWC 2019, które odbyły się w Barcelonie. Wtedy kartę SD o pojemności 1 TB zapowiedziała też firma San Disk. Micronowi udało się stworzyć taki nośnik dzięki zaawansowanej 96-warstwowej technologii NAND.

Karty przeznaczone są głównie do kamer przemysłowych. Producent daje na nie 3 lata gwarancji - przy nieprzerwanym rejestrowaniu materiału przez 24 godziny na dobę, co stanowi łącznie 2 miliony godzin pracy. Większa pamięć pozwoli poprawić jakość zapisu, ale też wydłużyć czas przechowywania nagrań.

Ceny produktu jeszcze nie ujawniono, możemy jednak zakładać, że będzie dość wysoka. Jest to jednak bez wątpienia ważny krok w rozwoju kart dla zwykłych konsumentów.

fot. Micron

 

 


Krzysztof Kempski
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Hakerzy zaatakowali media
31 lipca 2020
Od co najmniej 3 lat hakerzy włamują się do portali informacyjnych. Na celownik wzięli też media w Polsce.


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto