A A A

Microsoft – wirtualny teleskop

13 maja 2008, 15:16
Microsoft – wirtualny teleskop

Kolejna gratka (po Google Sky) dla amatorów astronomii. Microsoft opublikował betę programu do oglądania nieba. Aplikacja umożliwia podziwianie obrazów z obserwatoriów umieszczonych na ziemi oraz w przestrzeni kosmicznej.

Użytkownik może oglądać niebo dzięki miniaturkom, obraz można w każdej chwili powiększyć. Wykorzystane zdjęcia pochodzą z takich teleskopów jak Hubble'a, Spitzera i Chandra. Aplikacja pozwala także na odbycie wycieczki z przewodnikiem lub samodzielne tworzenie wycieczek dla innych.
Program jest darmowy, wymaga minimalnie 1 GB na dysku twardym, ale zalecane jest nawet 10 GB. Aby móc korzystać z aplikacji, należy mieć Windows XP lub Vista, minimum DirectX 9.0c oraz komputer z procesorem 2 GHz, kartą graficzną z akceleracją 3D (128MB) oraz 2 GB RAM. Więcej szczegółów na stronie programu WorldWide Telescope.

Źródło: Microsoft


Paweł Bijata
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności

Zmiany w mailingu YouTube'a
8 sierpnia 2020
Subskrybenci przestaną otrzymywać e-maile o zamieszczanych na kanałach YouTube'a nowościach.


Potrzebujesz dziennika? No to notuj
7 sierpnia 2020
Moleskine, firma znana z produkcji notesów, przygotowała internetowy dziennik, który łączy wiele innych przydatnych funkcji.

Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto