A A A

Microsoft Family Safety dostępne w pełnej wersji

29 lipca 2020, 16:00
Microsoft ogłosił koniec testów. Aplikacja trafiła na smartfony.
Microsoft Family Safety dostępne w pełnej wersji

Długo wyczekiwany program wreszcie jest gotowy.

Family Safety to stworzona przez Microsoft apka pozwalająca rodzicom kontrolować z poziomu smartfona czas, jaki ich dzieci spędzają przed ekranem komputera oraz Xboksa.

 

Kontrola na bieżąco

Już teraz aplikację można pobrać w pełnej wersji na dowolne urządzenie z Windowsem, iOS-em lub Androidem. Po zalogowaniu na konto na PC rodzic może nie tylko monitorować aktywność pociech przed ekranem, ale też ustawiać limity czasowe.

Aplikacja ma jednak nie tylko funkcję kontroli, ale też umożliwi dziecku komunikację z opiekunem. Po przekroczeniu dopuszczalnego czasu dziecko może wysłać z poziomu urządzenia prośbę o wydłużenie limitu, a dorosły – odpowiednio zareagować. Wprowadzono też powiadomienia o próbach dokonania zakupu za pośrednictwem sklepu Microsoft Store.

 

Nic się nie ukryje

To jeszcze nie wszystko – Family Safety umożliwia także kontrolowanie czasu spędzanego przed internetem, ale tylko przy korzystaniu z przeglądarki Edge. Rodzic może za pomocą specjalnej zakładki stworzyć filtry ograniczające wyszukiwanie niepożądanych treści. Ponadto aplikacja dostarcza rodzicom cotygodniowe raporty na smartfona, podsumowujące czas spędzany przez pociechy przed ekranem.

Jeżeli dodatkowo korzystamy z usługi Microsoft 365, Family Safety pokaże nam na bieżąco lokalizację dziecka. W przyszłości aplikacja będzie powiadamiać też o sytuacji, gdy dziecko opuści miejsce, w którym powinno w danym czasie przebywać. Ta ostatnia funkcja może być dobrym sprawdzianem tego, czy nowe pokolenie wyobraża sobie wyjście gdziekolwiek bez elektronicznych gadżetów pod ręką...

fot. Microsoft

 


Krzysztof Kempski
Tagi: microsoft
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto